У ЗНУ відбувся тренінг «Соматично-когнітивний підхід опрацювання травматичного досвіду у солдат»

У Запорізькому національному університеті пройшов дводенний (23-24 травня) тренінг «Соматично-когнітивний підхід опрацювання травматичного досвіду у солдат». Тренінг провели фахівець із соматики, хореографії та кінезіології Катя Кольчьо (Коннектикут, США) та львівський психолог Марта Пивоваренко, яка пройшла підготовку за американською програмою з травмотерапії у Єльському університеті

Вивчаючи взаємозв’язок свідомості і руху в людському тілі, соматичний підхід заснований на практичному застосуванні знання анатомії, фізіології, кінезіології та інших дисциплін, де теоретичну складову людина відкриває для себе шляхом набуття власного досвіду, досвіду тіла під час тренінгу, в результаті отирмуючи ефективну дію на фізичному рівні.

Під час тренінгів  учасникам розказували та демонстрували на практиці методи позбавлення  травматичного досвіду через спеціальні тілесні вправи. Катя Кольчьо розказала теоретичні відомості про соматичний підхід до лікування пост-травматичного синдрому, який нерідко зустрічається у солдат, які пройшли через жахи війни.

Тренінг ЗНУ

Протягом двох днів учасники тренінгу практикувалися у фізичних, танцювальних, ігрових вправах, які згодом зможуть застосовувати при індивідуальній роботі з паціентами. Взяти участь у навчанні могли не лише психологи, але й бійці Нацгвардії та члени їхніх родин.

Тренінг провели:

Катя Кольчьо (Katja Kolcio, Ph.D. Somatics, Associate Professor of Dance, Movement Studies Environmental Studies Wesleyan University, CT, USA) Коннектикут, США

Навчалась роботі із тілом/рухом більше 20 років в університетах, медичних установах. Має досвід роботи як із людьми похилого віку так і з молоддю. Її книга: “Організація Танцю 1956-1978” (2010) аналізує дослідження танцювальних течій у Сполучених Штатах. Працює над фізичними проявами травм, ретравматизації та психологічного виснаження у волонтерів та терапевтів, що працюють із солдатами чи переселенцями. Застосовує тілесно-орієнтований підхід через методику поєднання тіла та розуму.

DSCN6970

Марта Пивоваренко, психолог, консультант, тренер, працює з фізичними та психологічними проявами ПТСР через тілесно-когнітивний підхід (Львів, Україна)

Має 12-річний стаж консультування та тренінгів. Вся родина Марти Олексіївни займається психологією, тож змалечку опрацьовує інноваційні техніки в роботі. Пройшла підготовку на американській програмі по травматерапії у Єльському університеті (Yale School of Medicine, New Haven, Коннектикут, США). Її знання допомагають підготуватись від рівня надання першої психологічної допомоги (PFA) до розуміння, що таке терапія травми.

Координатором проекту виступила Ольга Іщук, к. психол. н., ст. викладач каф. практичної психології Запорізького національного університету.