В Італії стартував Болонський книжковий ярмарок літератури для дітей

2 квітня у всьому світі відзначають Міжнародний день дитячих книжок. А напередодні цього свята, 1 квітня, стартував Болонський книжковий ярмарок літератури для дітей - найбільший у світі ярмарок дитячих видань.

Фото: www.bm-eu.com

На ярмарку вперше представлено український національний стенд (розташування — hall 30, D42-E41) з книжками 15-ти наших видавництв: А-ба-ба-га-ла-ма-га, Астра, Артбукс, Арт Нейшн, Час Майстрів, Chudobox, Фактор-друк, Фонтан казок, Каламар, Nebo BookLab, Ранок, Видавничий дім “Школа”, Чорні вівці, Видавництво Старого Лева та VIVAT. Організатором стенду є Український інститут книги.

Болонський ярмарок проводиться вже в 56-й раз. Щороку вибирають країну -почесного гостя, в цей раз — це Швейцарія.

В ярмарку беруть участь майже 1400 учасників зі 100 різних країн.

www.bm-eu.com

quoteІсторія Болонської ярмарки – це історія справжнього дива, адже саме з неї почалося розуміння того, що дитячі книги та ілюстрації – це теж мистецтво, адже воно повертає до наших дитячих мрій і фантазій, дарує найтепліші почуття і пробуджує ніжні спогади

Мар’яна Шевелєва

Болонський книжковий ярмарок літератури для дітей є й незмінним місцем зустрічі для ілюстраторів зі всього світу. Одна з головних подій у цій програмі – Виставка ілюстраторів, яка  щороку відкриває нові імена ілюстраторів. Цього року в експозицію відібрали 76 робіт, серед яких – ілюстрації українських художниць Анни Сарвіри та Ольги Штонди. Загалом на конкурс надійшло 2901 ілюстрація від художників з 62 країн.

Тут вручають престижні премії, такі як BolognaRagazzi Award. Особливу увагу зараз приділяють цифровим технологіям, які допомагають у розвитку й освіті дітей: вручається спеціальна нагорода за додатки, стартапи та ігрові програми.

Торік у номінації “Non Fiction” перемогли українські ілюстратори – Андрій Лесів та Романа Романишин з арт-студії “Аґрафка” за книжки “Голосно, тихо, пошепки” і “Я так бачу”. У цьому році творчий тандем також візьме участь у програмі заходів ярмарку.

Джерела: uain.presslitakcent.com