Українські фільми, які варто подивитися
З кожним роком попит на український контент зростає, а людей, які ним цікавляться, тільки більшає. Сьогодні, на жаль, така зацікавленість зумовлена повномасштабним вторгненням росії до України. Але як би там не було, підтримувати український контент та цікавитись ним – все одно важливо. Тому, сьогодні пропонуємо вам декілька яскравих українських фільмів для перегляду.
«Тіні забутих предків», 1964 р. Відомий фільм видатного українського та вірменського режисера Сергія Параджанова, знятий на Івано-Франковщині. За основу взята однойменна повість М. Коцюбинського. Фільм наскрізь просочений українськими традиціями та фольклором, а антураж реально існувавших гуцульських хат лише додав колориту. Стрічка здобула всесвітню славу, заробивши багато нагород за кордоном та зробила вагомий внесок в українську культуру.
«Земля блакитна, ніби апельсин», 2020 р. Фільм розповідає про українську родину, яка шість років живе в «червоній зоні» Донбасу. «Це фільм про дорослішання. Про балансування між війною та миром», розповідала режисерка Ірина Цілик видавництву Moviegram. Сьогодення додає фільму ще більше актуальності, адже попри всі жахливі події, родина героїв залишається веселою та життєрадісною. Бо у такі часи дуже важливо намагатись жити далі та радіти дрібницям.
«Поводир», 2014 р. Фільм заснований на легенді про розстріляний з’їзд кобзарів, достовірність якої, на жаль, підтвердити неможливо. Пітер, син американського інженера ховається від радянських спецслужбовців, які вбили його батька. В цьому йому допомагає сліпий кобзар, для якого хлопчик стає поводирем. Їхня подорож Україною 30-х років сповнена небезпечних пригод та болісних трагедій, що розгортаються на тлі жахливих сторінок нашої історії.
«Мої думки тихі», 2019 р. За основу фільму взята історія з життя українського звукорежисера Дмитра Кравченка. Сюжет розповідає про звукорежисера-невдаху Вадима, який хоче полишити Україну, та перебратись до Канади. Його «білетом» туди може стати замовлення на запис закарпатських тварин. Помічником у цьому завданні для хлопця стає його мати. Комедія має вдосталь трагізму, який стається через класичну історію непорозумінь батьків та дітей.
Підготували: Павло Фролов,
Анна Бойко,
Євген Усатенко