В римо-католицькому Санктуарії Бога Отця Милосердного відбулося Свято Тіла і Крові Христових

У цього свята є й інша назва: Свято Пресвятої Євхаристії. Воно присвячене вшануванню Тіла і Крові Христа, в які переосутнюється хліб і вино під час Євхаристії. Відзначається як торжество в четвер, на одинадцятий день після П’ятидесятниці чи на 60 день після Великодня. Іноді його ще називають Корпус Крісті від латинського імені. Саме свято відзначається 16 червня, але в цьому Санктуарії воно було 19, тому що це був вихідний день і неділя, обов’язковий день для відвідування храму.

Відмінною ознакою цього свята є урочиста процесія зі Святими Дарами навколо храму або по вулицях міста. З неї починалося саме торжество. Попереду йшли міністранти, несучи у руках хрест, позаду них — дівчата у білих святкових сукнях і хлопчики у вишиванках, поруч з ними йшли жінки, які співають у церковному хорі, а посередині — єпископ і священник, оточені декількома міністрантами та чоловіками з ордену Лицарів Колумба, які несли «навіс» над ними, а в руках єпископ тримав дароносицю, яка використовується для виставлення Святих Дарів для їх вшанування.

Вийшовши з храму, процесія пішла у бік статуї Пресвятої Діви Марії. Зупинившись біля неї й оточивши її з обох сторін, люди співали, а потім слухали слова з Євангелія, які промовляв настоятель храму отець Олександр. Під час молитви всі ставали на коліна. В кінці неї єпископ отець Ян поблагословив парафіян.

Снимок экрана 2022-06-27 в 16.42.19

Після благословіння люди знову зайшли на територію храму і робили те ж саме тільки біля хреста. Після молитви була хресна хода навколо храму, а біля гробу Господнього знову були зачитані слова зі Святого Писання і відбулося благословіння.

Остання зупинка була біля статуї Іоанна Павла II, де відбувалося те саме дійство. Після закінчення урочистої процесії священники та парафіяни пішли до Санктуарію Бога Отця Милосердного. Там міністранти поруч зі священниками стояли на колінах біля вівтаря, а єпископ отець Ян благословляв їх.

Після цього почалася свята меса.

Анна Ярченко