В Україні святкують День вишиванки

Щороку в третій четвер травня на вулицях України та всього світу можна побачити максимальну кількість людей у найрізноманітніших візерунчастих вишиванках. Причиною тому є День вишиванки, покликаний "зберегти та популяризувати українські традиції".

Цій даті ми завдячуємо Лесі Воронюк, яка у 2006 році, навчаючись в Чернівецькому національному університеті ім. Ю. Федьковича, стала ініціаторкою Дня вишиванки.

«Першого року нашу ідею підтримали кілька десятків студентів та викладачів. Тепер в день свята вишиванки одягають у понад сімдесяти країнах світу не лише етнічні українці, а й ті, хто солідарний з нами, — посли інших держав, королівські родини, парламентарі, культурні та громадські діячі».

Леся Воронюк

У XIX столітті Іван Франко почав носити вишиванку з піджаком, привертаючи увагу незвичайним поєднанням. Згодом це стало популярним. У 1876 році Олена Косач, мати Лесі Українки, видала альбом українських вишиванок: українська вишивка викликала фурор у Європі, а в самій Україні почалися перші наукові дослідження національного одягу. На даний момент фрагменти української вишивки використовують багато всесвітньо відомих дизайнерів.

Традиційно в цей день відбуваються марші у вишиванках, тематичні заходи та конкурси. В Запоріжжі сьогодні відбудеться марш до Дня вишиванок: учасники ходи рушать проспектом Соборним,  а після на всіх охочих очікує  концерт за участю запорізьких творчих колективів.  Збір учасників маршу відбудеться 16 травня о 18:30 біля Запорізької міської ради.