В Запоріжжі проходить виставка колекції міні-сов
В Запорізькій обласній бібліотеці вже другий тиждень проходить виставка фігурок мініатюрних сов з подорожньою назвою «Політ без віз». Її презентувала викладачка запорізького музичного училища, запорізька мандрівниця Вікторія Терещенко
Виставка представляє собою колекцію статуеток наймудрішого і найзагадковішого птаха – сови. Назву «Політ без віз» експозиція отримала невипадково — колекціонерка Вікторія Терещенко зібрала своїх совенят впродовж подорожей 30-ма країнами світу.
Весь «багаж» мандрівниці налічує близько 500 мініатюр. На полицях головної бібліотеки міста Запоріжжя представлено 200 різноманітних екземплярів. Половина з них потрапила сюди з 15 країн Європи: Австрії, Бельгії, Болгарії, Венгрії, Германії, Греції, Естонії, Іспанії, Італії, Нідерландів, Польщі, Словакіі, Фінляндіі, Хорватіі, Чехіі. Інші 100 — з українських колоритних містечок, таких як Ужгород, Львов, Трускавець, Харків, Полтава, Дніпро, Одеса, Київ, Запоріжжя.
Мініатюри зроблені з різноманітних матеріалів. Зокрема, це кераміка, скло, фарфор, фаянс, кольорові метали, камінь, дерево, пластик, тканини тощо.
Першу статуетку, як розповіла нам пані Вікторія, їй та її студентам подарували за перемогу в музичному конкурсі. З того все і розпочалася. Потім відбулася поїздка до Італії – країни музики, де їй впала в очі сова з віолончеллю, на яку викладачка музики не могла не звернути уваги.
Для Вікторії Терещенко мудрі сови — це не просто символ знань, інтуїції, мудрості. «Для мене це — як музей психології. В совах я бачу людей, вони можуть чимось займатись, можуть дарувати людям посмішку, вони часто бувають загадковими для оточуючих. Кожна сова – це як біографія людини, я пам’ятаю, де я її придбала, який був настрій, хто був поруч» — розповідає колекціонерка.
Зараз пані Вікторія не так активно, але продовжує займатись своїм хобі, і, за можливостю, поповнює свої полиці новими експонатами.
Виставка мініатюрних сов «Політ без віз» триватиме в Запорізькій обласній науковій бібліотеці ім. Горького до 21 жовтня. Вхід — безкоштовний.
Катерина СОКОЛОВА