Вибори голови Студради журфаку ЗНУ: інтерв’ю з кандидаткою Дар’єю Варлигіною

На факультеті журналістики триває процес зміни влади в Cтудентській раді. Цього року кандидатом на посаду голови стала студентка 2 курсу Дар’я Варлигіна. У розмові з нами Даша поділилася фактами зі життя та деталями своєї передвиборчої програми на посаду голови Студради

— Дашо, почнемо з початку. Чому ти вирішила вступити до факультету журналістики?

— Останні 2 класи школи я ходила до театральної студії. Я постійно вела заходи, мені це дуже подобалось. Так і народилася мрія – захотіла стати телеведучою. Проте спочатку я планувала вступати до юридичного факультету. А наприкінці 11 класу змінила своє рішення. Зараз нітрохи не шкодую про це.

— Як розпочався твій шлях активістки у студентському житті?-

— У жовтні 2015 року з’явилося студентське телебачення «ZNU-TV». Тоді мені пощастило стати ведучою програми «Make it show». Я ходила на різні заходи та брала інтерв’ю, так все і розпочалося.

— Зараз ти – голова культурно-масового сектору центральної студради. Коли ти вирішила очолити команду активістів свого факультету?-

— Так, я вже 7 місяців працюю в команді Антона Назаренка. Не пам’ятаю, коли саме запропонували стати головою студради факультету журналістики, однак це було неочікувано. Тоді я подумала: «А чому б і ні? Мені що, легко живеться?» (сміється)

— На який термін ти плануєш вступити на посаду?-

— Поки — на рік, а далі — як вийде. Якщо буду все встигати і мені це сподобається, можливо, що піду на другий термін.

— У своїй передвиборчій програмі ти зазначила, що більшість вважає Студентську раду виключно організатором розважальних заходів. Як ти збираєшся руйнувати цей стереотип?

— Мені здається, цей стереотип вже настільки закостенів, що зруйнувати його майже неможливо. Всі попередні студради намагалися змінити становище, проте марно. Проблема ось у чому: перше, що кидається всім в очі — це робота культурно-масового сектору. Це такі заходи, як «Дозвольте відрекомендуватися» та «Студвесна». Однак діяльність Студентської ради – це не тільки пісні й танці. Науковий сектор постійно організовує семінари, лекції, запрошує відомих постатей. Проте їх роботу, на жаль, мало хто помічає.

— Які в тебе вже є ідеї стосовно студентських проектів наступного року?

— Я би дуже хотіла розробити нові факультетські ЗМІ. Мені здається, що дуже багато наших студентів відгукнуться на це. Хотілося би створити власне телебачення та газету. Сподіваюсь, що це вдасться реалізувати.

— Для ефективної роботи в колективі бажано чітко розподіляти ролі. Хто у твоїй команді керує методом «батога», а хто — методом «пряника»? До кого ти себе відносиш?

— У моїй команді в ролі батога – Вікторія Лагутіна, перший заступник голови. Вона в нас «поганий поліцейський» (сміється). Поки ми діємо за такою схемою, а далі я «війду у смак», і, можливо, ми поміняємося ролями. Я — не найдобріша людина в цьому світі. Люблю порядок і швидке виконання завдань. Але я не прихильник жорсткого тоталітарного режиму. Моя робота в команді буде заснована на довірі та відкритості. Тільки так можна налагодити хороші стосунки та ефективно працювати.

18337424_1069502156526724_1672767928_n

— Коли ти виграєш вибори, що в першу чергу зробиш?

— В першу чергу ми займемося організацією зустрічі абітурієнтів, яка відбудеться 14 травня. Як  ми їх зацікавимо, розвеселимо та залучимо в сферу журналістики – це все команда буде ретельно продумувати.

Вибори на посаду голови Студради факультету журналістики ЗНУ відбудуться сьогодні, 10 травня. Отже, вже зовсім скоро на журфаці розгорнеться нова сторінка…

Інтерв’ю підготувала Арина ПОНОМАРЕНКО