Видавничий дім «Кераміст»: від макету до готового видання
26 вересня першокурсники факультету журналістики, які вивчають дисципліну «Газетно-журнальне виробництво», відвідали типографію Видавничого дому «Кераміст». Для них була проведена пізнавальна екскурсія.
Перше, що вдалось побачити — лінотип. Це — складальна рядковідливна машина, механізм, що складав й відливав суцільні рядки тексту. Лінотипами в поліграфічній галузі користувалися до 90-х років ?? століття, поки на зміну їм не прийшли більш сучасні пристрої.
Обов’язково потрібно роздруковувати пробну партію, щоб побачити її недоліки та вчасно ліквідувати їх
Наразі у типографії все автоматизовано. Це зменшує ризик друку неякісної продукції. Але, за словами працівників, обов’язково потрібно роздруковувати пробну партію, щоб побачити її недоліки та вчасно ліквідувати їх. На кожному з етапів друку ретельно перевіряють виконану роботу.
Для того, щоб тираж газети або журналу потрапив до магазинів, він має пройти декілька етапів. Спочатку оригінал-макет потрапляє до інженерів додрукарської підготовки для перевірки. Другий крок – це виготовлення офсетних пластин. Друковані елементи на них формуються за допомогою насвічення пластин лазерним променем і подальшої хімічної обробки спеціальними речовинами.
Далі офсетні пластини потрапляють до цеха аркушевого друку. Там зображення сторінок віддруковують на аркушах. У такому приміщенні встановлені чіткі рівні вологості та температури повітря. Таким чином фарба буде мати більш якісні характеристики.
Відходів промисловість не має: непотрібні пробні матеріали, потрапляють на підприємства вторинної переробки
Наступний крок – нарізка аркушів. Це здійснює паперорізальна машина.
У цеху ролевого друку виконується робота з розгортання паперу з великих рулонів та друку продукції.
Останнім етапом є фальцування, комплектація та пакування екземплярів.
Загалом, наклад буває готовий за кілька годин. За словам працівників, оптимальний тираж одного виду продукції – 1000 примірників, але бувають і мільйонні тиражі.
Відходів промисловість не має. Усі пробні матеріали, які більше не будуть потрібні, заливаються водою та формуються в купу. Далі вони потрапляють на підприємства вторинної переробки.
Тетяна ПОДА