Видавничий дім «Кераміст»: від макету до готового видання

26 вересня першокурсники факультету журналістики, які вивчають дисципліну «Газетно-журнальне виробництво», відвідали типографію Видавничого дому «Кераміст». Для них була проведена пізнавальна екскурсія.

www.keramist.com

Перше, що вдалось побачити — лінотип. Це — складальна рядковідливна машина, механізм, що складав й відливав суцільні рядки тексту. Лінотипами в поліграфічній галузі користувалися до 90-х років ?? століття, поки на зміну їм не прийшли більш сучасні пристрої.

лінотип

Лінотип

qivTvKpUPGuthvIHZdlnKzRgHQ8iIWYhPukimrcZQloh5Vkdt8F1oDkigzD8BDHL4Q=w300Обов’язково потрібно роздруковувати пробну партію, щоб побачити її недоліки та вчасно ліквідувати їх

Наразі у типографії все автоматизовано. Це зменшує ризик друку неякісної продукції. Але, за словами працівників, обов’язково потрібно роздруковувати пробну партію, щоб побачити її недоліки та вчасно ліквідувати їх. На кожному з етапів друку ретельно перевіряють виконану роботу.

Для того, щоб тираж газети або журналу потрапив до магазинів, він має пройти декілька етапів. Спочатку оригінал-макет потрапляє до інженерів додрукарської підготовки для перевірки. Другий крок – це виготовлення офсетних пластин. Друковані елементи на них формуються за допомогою насвічення пластин лазерним променем і подальшої хімічної обробки спеціальними речовинами.

Далі офсетні пластини потрапляють до цеха аркушевого друку. Там зображення сторінок віддруковують на аркушах. У такому приміщенні встановлені чіткі рівні вологості та температури повітря. Таким чином фарба буде мати більш якісні характеристики.

Готовий наклад газет

Готовий наклад газет

qivTvKpUPGuthvIHZdlnKzRgHQ8iIWYhPukimrcZQloh5Vkdt8F1oDkigzD8BDHL4Q=w300

Відходів промисловість не має: непотрібні пробні матеріали, потрапляють на підприємства вторинної переробки

Наступний крок – нарізка аркушів. Це здійснює паперорізальна машина.

У цеху ролевого друку виконується робота з розгортання паперу з великих рулонів та друку продукції.

Останнім етапом є фальцування, комплектація та пакування екземплярів.

Загалом, наклад буває готовий за кілька годин. За словам працівників, оптимальний тираж одного виду продукції – 1000 примірників, але бувають і мільйонні тиражі.

Відходів промисловість не має. Усі пробні матеріали, які більше не будуть потрібні, заливаються водою та формуються в купу. Далі вони потрапляють на підприємства вторинної переробки.

Тетяна ПОДА