Відбулася презентація посібника «Жінки в історії козацького Запорожжя» історика Олександра Кривошия

22 березня 2016 року у Запорізькій обласній науковій бібліотеці відбулася презентація навчального посібника "Жінки в історії козацького Запорожжя: постаті, події, документи, свідчення". Автор видання — кандидат історичних наук, журналіст та громадський діяч Олександр Кривоший 

На сторінках видання автор подає новий ракурс бачення статусу жінки в українській історії, зокрема її ролі в історії дніпровського Низу. Як зазначено в анотації, «посібник присвячений розкриттю важливої сторони гендерних стосунків в історії України XVI-XVIII ст., а саме проблем «жінка і запорозьке козацтво», «жінка і українське козацьке військо». 

Авторську феміноорієнтовану навчальну програму та представлений посібник схвалено Міністерством освіти і науки України для використання у загальноосвітніх навчальних закладах. Тож, вивчення гендерної історії у сучасній українській школі це реальна можливість для Запоріжжя та інших міст України. А як раз для того, щоб освітяни могли детальніше дізнатися про зміст програми, колеги Олександра Кривошия влаштовують презентації наукового доробку історика. Виявилося, що макет видання Олександр Кривоший розробляв в останні роки свого життя. І колектив Запорізького колегіуму «Елінт», де працював Олександр Петрович, вирішив власними силами надрукувати цей посібник. 

Ірина Патрушева, заступник директора Запорізького колегіуму «Елінт», за допомогою комп’ютерної презентації розповіла гостям зустрічі про зміст та структуру посібника.
Олександр Кривоший Колегіум "Елінт"
Ірина Патрушева Колегіум "Елінт" Олександр Кривоший
Ірина Патрушева Колегіум "Елінт" Олександр Кривоший
У листопаді минулого року Олександр Кривоший передчасно пішов з життя. Презентація посібника окрім просвітницького заходу стала місцем зустрічі близьких Олександру людей, які зі світлими почуттями вшанували пам’ять рідної людини, друга, колеги, однодумця. Було все: і фотографії, і теплі посмішки-згадки про Олександра Петровича, і сльози суму за ним…

Олександр Кривоший

Ірина Патрушева Колегіум "Елінт" Олександр Кривоший

Фото: http://zounb.zp.ua/node/3706

Фото: http://zounb.zp.ua/node/3706

У завершальній частині зустрічі Анна Воробйова, голова  Запорізького фонду правового і соціального захисту сімей військовозобов’язаних, які загинули в мирний час, а також Олександр Тедєєв, директор Державного архіву Запорізької області, поділилися своїми спогадами про життя та творчість Олександра Петровича. А сестра запорізького історика, Людмила Петрик, подякувала всім присутнім за підтримку, добрі слова та  допомогу їх родині у складній ситуації.
Ірина Патрушева Колегіум "Елінт" Олександр Кривоший
DSCN4425
DSCN4412
Автор: Олександра Лозов’юк