Відродження козацького мистецтва в Запоріжжі: фестиваль «Лава на лаву-2017» (ФОТО)

На запорізькому каскаді фонтанів «Райдуга» українські «спасівці» провели козацький фестиваль «Лава на лаву» в рамках святкування Дня міста

За кубок князя Святослава Хороброго боролися команди з Запоріжжя, Енергодара і Дніпра. У змаганнях взяли участь дитячі, дорослі та студентські команди.

З самого початку фестивалю глядачів та учасників привітали виступами вокально-хореографічної студії «Чайка», запорізький співак Анатолій Сердюк та заслужена артистка України Інна Гапон.

Суддями змагання були отаман Війська Запорозького Костянтин Рижов, віце-президент об’єднання «Спас» Геннадій Поляк, голова ради «Запорізька Січ» Олекса Сич та члени ради старійшн Олександр Гапонов та Микола Іванченко.

Вперше на всеукраїнських боях «Лава на Лаву» була представлена жіноча команда із Запоріжжя «Калина», якіа зуміла довести, що жіноча краса таки врятує світ. Її учасницями стали волонтерки, які займаються плетінням сіток для солдатів, що знаходяться в АТО, ліплять вареники і всіляко допомагають українським воїнам.

«Це був дуже захоплюючий захід. Мені припала до душі атмосфера, яка охоплювала з першої секунди змагань. Все було так швидко, феєрично, що я не встигала оговтатися, як судді вже оголошували переможців. Я сподіваюся, в наступному році перше місце займуть запорізькі хлопці, не дарма ж наше місто вважається столицею козацтва»,– розповіла Альона Сагура, постійний глядач конкурсу «Лава на лаву».

Серед дорослих перше місце завоювали представники Енергодара, команда «Булава», друге — команда «Дніпро», третє — «Сприяння – сила мрії», м. Запоріжжя. Змагання скінчились братанням команд-переможців.

Маргарита ПАНАСЕНКО