Війна, психотерапія, медіа

24 лютого відбувся симпозіум з етики «Етичні виклики для психотерапевтів у нашому мінливому світі» за ініціативи Української спілки психотерапевтів та Європейської асоціації психотерапії. Завдяки запрошенню магістерки факультету журналістики ЗНУ Вікторії Шмуліної, яка зараз працює у команді чеського радіо, та доц. Вікторії Ковпак, викладачки факультету журналістики, студентки Софія Кравчук та Анна Луценко були акредитовані як медійниці для цього фахового онлайн-заходу.

Саме там, в межах, так званих, «прескімнат» вони змогли поставити запитання як загальногуманітарного, так і профільного характеру досвідченим психотерапевтам з різних країн. Також магістерки факультету журналістики могли спостерігати, як працюють іноземні медіа на подібних заходах.

Користуючись наданою можливістю, Анна Луценко та Софія Кравчук поцікавились провідними практиками у роботі фахівців, дізнатись про поняття етики, яким ті керуються, та відстежити сучасні внутрішні конфлікти у діяльності психотерапевтів, навіяні воєнним саном в Україні.

Особливо цінним є і той факт, що Софія Кравчук отримала досвід перекладача у роботі з міжнародною авдиторією, відзначивши для себе виклики міжкультурної комунікації, насиченої емоційною лексикою, розбіжностями у менталітетах та поглядах на певні речі. У цій роботі магістерці довелося користуватись вже власною професійною етикою як журналіста, аби максимально чітко і точно передати сенс того, що казали доповідачі, відкидаючи власне розуміння певних аспектів.

Відтак, надана студенткам нагода побути учасницями такого вузькоспеціалізованого заходу в ролі акредитованих представників медіа, вкотре поповнила скарбничку міжнародного досвіду факультету журналістики.

Софія Кравчук