Віктор Горбуля: «В спортивних секціях ЗНУ мають право займатися всі студенти»

Здоров’я - найважливіша цінність для кожної людини. І тому, ще з малечку, ми повинні привчати себе до спорту та виховувати у собі здоровий спосіб життя. Спортивні секції в Запорізькому національному університеті -  чи не найкращій варіант для цього.

Фото: znu.edu.ua

Заняття в спортивних секціях не тільки допоможуть зміцнити студентам своє здоров’я, а й ще — привчать до дисципліни та відповідальності. Саме тому радіо «Юніверс» поспілкувалось з завідувачем кафедри фізичного виховання ЗНУ Горбулею Віктором Олексійовичем, який розповів про комплекс секцій з різних видів спорту, які є в університеті:

— Вікторе Олексійовичу, розкажіть будь ласка, які спортивні секції зараз функціонують в ЗНУ?

— Наразі у нас існують такі види секцій як: футзал (1 група), баскетбол (2 групи), настільний теніс, волейбол (3 групи), фрізбі, аеробіка (5 груп), секція легкої атлетики (1 група) та атлетичної гімнастики (6 груп).

Футза?л (від ісп. f?tbol sala — «зальний футбол») — командна спортивна гра з м’ячем у залі за участю двох команд: 5 гравців у кожній, один з них воротар.

quote-iconВ основному, в секціях займаються ті, хто має бажання та звикли до фізичних навантажень

— Наскільки ці секції користуються попитом, та що, на вашу думку, спонукає студентів відвідувати секції?

— Кожна група має різне наповнення. В залежності від того, мають студенти вільній час чи не мають. Студентів спонукає відвідувати секції, напевне, те, що вони хочуть покращити своє фізичне здоров’я. В основному в секціях займаються ті, хто має бажання та звикли до фізичних навантажень.

16864105_1520389357990452_5532678765947150835_n

— Яким видам спорту надають більшу перевагу хлопці, а яким дівчата?

— Хлопці, в загалом, надають перевагу ігровим видам спорту, а саме: футзалу, волейболу, баскетболу та атлетичній гімнастиці. Дівчата ж відвідують більше аеробіку і, також, атлетичну гімнастику.

quote-iconЩороку ми модернізуємо секції, якщо у студентів з’явиться бажання, то будемо розширювати список

— Чи буде у майбутньому розширюватися список секцій, чи може, якось модернізуються вже існуючі?

— Щороку ми модернізуємо ті секції, які є. Якщо у студентів з’явиться бажання, ми будемо розширювати список груп. Ну, а так, ми відштовхуємося від наявної спортивної бази та того, яка кількість студентів відвідує ці секції.

— А як з’явилася секція з фрізбі в ЗНУ, хто подав таку ідею? Адже це поки що не надто розповсюджений вид спорту в Україні, хоча дуже цікавий. 

— Ця секція з’явилася в 2017 році. Ідею подали студенти. Для них виділили час та залу в другому корпусі ЗНУ. Адже їм це подобається і вони займаються цим видом спорту.


Фрізбі (Алтимат)
– це командна гра з літаючим диском без контакту з супротивником. Мета гри: не просто відправити диск в очкову зону суперника, а там його мусить зловити гравець команди, яка прагне відзначитися в цій зоні. Алтимат зародився в середині минулого сторіччя в Америці, а до України потрапив 90-ті роки ХХ століття. Найпопулярнішою назвою гри лишається «фрізбі»,  через те, що першими на ринку були літаючі диски торгової марки «Frisbee».

Команда ЗНУ з фрізбі

—  Чи може відвідувати секцію людина-новачок, котра ще не має гарних навичок? Чи це заняття для професіоналів?

— Ні, в секціях мають право займатися всі студенти, у котрих є бажання. А для тих хто вже володіє певними навичками, або ж ходив у дитячо-спортивну школу функціонують групи спортивного вдосконалення.

Олександр ШЕЛУХІН