Вільгельмсхьоге – краса та історія в одному місці

Сьогодні ми з вами поговоримо про один з найбільших гірських парків Німеччини – про гірський парк Вільгельмсхьоге, який розташований у місті Касель. Якщо ви ще не мали нагоди відвідати цей парк, то обов’язково прочитайте нашу статтю і переконайтеся, що візит до нього залишить незабутнє враження.

Спорудження парку почалося у кінці 17 століття, а точніше у 1696 році. Замовниками будівництва стали тогочасні правителі ландграфства Гессена-Касселя. Спочатку парк був задуманий як резиденційний сад та довго використавувся у політичних цілях, але згодом став місцем для прогулянок та відпочинку для місцевих жителів та туристів.

Протягом 150 років він зазнавав розширень та змін. Розглянемо основні з них:

У 18 столітті парк було розширено та реконструйовано в стилі бароко. Саме у цей час було збудовано більшість споруд. Зокрема, було додано величезні сади, штучні озера, фонтани та водоспади. Над цим працював італійський архітектор Джованні Франческо Герньєро. Також у цей час ним був збудований один із символів міста та парку — статуя Геркулеса. 

У 19 столітті було вже збудовані споруди було розширено. Наприклад, палац Октогон було розширено та розпочалося будівництво нового придворного театру, який згодом став бальним залом. Також у 1826 був збудований останній водний об’єкт – «Новий фонтан». На цьому основне будівництво парку завершилося.

Парк Вільгельмсхьоге має багато визначних місць, але ось основні із них: 

Вище згадувалось про статую Геркулеса, тому давайте почнемо з неї.

Робота над ескізами розпочалась у 1701 році. Разом з цим архітектор  вирішив збудувати восьмикутний палац Октогон у стилі бароко, на вершині якого встановити статую Геракла – героя давньогрецької міфології, який мав надзвичайну силу і чинив героїчні подвиги. 

Статуя була встановлена у 1717 році і важить 3 тонни, висотою сягає майже 8,5 метра і складається з металевого каркасу, покритого мідними листами. Висота всієї споруди складає 70,5 метри, а висота триповерхового палацу сягає приблизно 30 метрів.

Сам Геркулес стоїть на вершині піраміди, яка встановлена на даху палацу Октогон. І в самій цій піраміді є оглядовий майданчик, на який можна піднятися по крутій гвинтовій драбині. Звідси відкривається чудовий краєвид на панораму міста Кассель.

Далі в нас по списку «Каскад Геркулес», який був збудований в 1714  році. Він був оформлений фонтанами, скульптурами, гротам, уступами і він зберіг свій первісний вигляд до наших днів.

Каскад Геркулес/ Фото: Juergen Hilgenberg

Величезний водний каскад з трьома басейнами починається біля статуї Геркулеса, вода тече спеціальним жолобом. Жолоб складається з величезних кам’яних сходів, якими повільно стікає вода, заповнюючи басейн.

Коли басейн переповнюється, вода зупиняється на кілька секунд, потім переливається через край і продовжує повільно стікати сходами до наступного басейну. Оригінальність технічного рішення полягає в тому, що тут немає насосів, вода тече по природним тиском, який створюється в басейнах.

Це водне шоу можна побачити лише у середу та неділю о 14:30 та триватиме воно лише годину. 

Ще одна визначна пам’ятка парку — Чортів місток. Він був збудований у 1798-1799 роках з дерева. В 1826 його замінили чавунним у стилі історизм.

Під час водного шоу вода протікає під мостом і падає з висоти 10 метрів у «Пекельний ставок». Ці назви вказують на пекло в протилежність небесам Геркулеса, який після смерті піднісся на Олімп. Зійшовши з мосту, потрапляємо до гроту Плутона, який у давньогрецькій міфології втілював пекло.

Парк Вільгельмсхьоге —  це ідеальне місце для активного відпочинку на свіжому повітрі. У парку є велика кількість маршрутів для хайкінгу, велосипедних прогулянок та піших прогулянок по гірських стежках.

Також є можливість прокату велосипедів для бажаючих. За допомогою прокату велосипедів ви зможете оглянути місця парку, до яких неможливо дістатися пішки.

Зокрема, ви можете зробити екскурсію на велосипедах до палацу Левенбург, який знаходиться в парку поруч з головним входом. Усі маршрути з велосипедами в парку позначені спеціальними знаками, що зробить прогулянку безпечною та комфортною.

Крім того, для любителів бігу та фітнесу у парку є спортивний майданчик зі спеціальними тренажерами, де ви можете займатися різними видами спорту. 

Якщо ви не бажаєте займатися спортом, то можу запронувати вам екскурсії. На території парку доступні різноманітні екскурсійні програми, які допоможуть відвідувачам краще познайомитися з історією та культурними пам’ятками цього чудового місця. Вони є тут на різний смак, можна послідувати за слідами братів Грімм або відвідати квітучій острів Розінінзель. Ціна варіюється від 12 до 20 євро. Це все залежить від часу, тривалості екскурції та послуг гіда. 

Так, ми вже спортом зайнялися, на екскурсію сходили – саме час поїсти. На території парку є кілька кафе та ресторанів, де можна перекусити або скуштувати страви німецької кухні.

Одним з таких місць є «Bergpark Cafe», розташоване на вершині пагорба з чудовим видом на місто Касель. Тут можна замовити каву, чай, прохолодні напої та десерти. Також в меню є сніданки та закуски.

Інший заклад — это ресторан «Schöne Aussicht», де можна підкріпитися стравами класичної кухні, такими як смажені оладки, котлети, рибні страви та десерти.

Також на території парку є кілька встановлених кіосків, де можна придбати закуски, напої та морозиво.

Звертаю увагу, що деякі з кафе та ресторанів можуть мати обмежені години роботи і працювати тільки в певні дні або сезони року, тому рекомендую заздалегідь перевіряти години роботи та доступність закладів.

Гірський парк Вільгельмсхьоге — це прекрасне місце для відпочинку на  природі. Ця оаза зелені та краси має багато привабливих історичних та культурних визначних місць, фонтанів, садів та пам’ятників, які привертають до себе тисячі відвідувачів з усього світу.

Тому не вагаючись, відвідайте цей парк, якщо ви перебуваєте в Каселі або його навколишніх районах. Бо це незабутнє місце відпочинку і розваг, яке запропонує вам безліч нових вражень та приємних спогадів.

Федоренко Єлизавета