Вільяндизький фестиваль гітарної музики: естонські майстри, їх учні та прихильники
Перший Вільяндизький фестиваль вперше відбувся в 2008 році і зібрав навколо себе тисячі людей зацікавлених у грі на гітарі
Ініціаторами та організаторами цього заходу були музиканти Айн Агагн, Роберт Юрендал та Олексій Сакс.
Концертна програма фестивалю відбувається в декількох локаціях міста Вільянді: у Центрі традиційної музики, в Ляльковому театрі, в церкві Св. Іоанна та в Вільяндизькій водонапірній башті.
Вільянді (ест. Viljandi) — давнє місто в Естонии, адміністративний центр уезда Вільяндімаа.Розташований в південній частині Естонії, на північному березі озера Вільянді. До Таллінна — 161 км.
За традицією перша неділя фестивалю присвячується студентам з різних навчальних закладів Естонії та інших країн Європи. Кожен може проявити себе, взяти участь у майстер-класах та пограти разом з топовими музикантами. В цю ж неділю проходить «День гітарних майстрів», де естонські музиканти демонструють свої ексклюзивні інструменти та дають професійні поради.
Крім того, однією з традицій фестивалю стало «залучення» до музичної програми якого-небудь спорідненого з гітарою музичного інструменту. Наприклад, лютню, сітар, уд тощо. Послухати такий колоритний інструмент та дізнатися його історію — приємний бонус для всіх поціновувачів струнної музики.
Також, у рамках фестивалю була заснована премія молодих гітаристів Тійта Паулуса. Ця премія передбачена для молодих талановитих аматорів Естонії, щоб вони могли продовжити навчання гри на гітарі, удосконалити свою майстерність та по можливості виступити на фесті наступного року. Такою премією вже нагородили шестеро музикантів.
Мета цього заходу полягає у тому, щоб розвивати імпровізаційну музику, рівень її виконання, вдосконалювати набуті навички та вносити нові, неповторні стилі гри на гітарі, І, безперечно,залучати молодих людей до музичного світу. Адже у Вільянді давно існує Академія культури, де навчають, в тому числі, й майбутніх музикантів, для котрих такий фестиваль є чудовою практикою та захоплюючим навчальним майданчиком.
Ліна ЄФИМЕНКО
Автор фото: Urmas VOLMER