Дар’я Климак: «Факультет журналістики — це родина, яка щоденно дарує радість»
Коли ти закінчуєш навчання в університеті, постає логічне питання: а що далі? Як знайти роботу? З чого почати? Щоб трішки розібратися з цими питаннями, ми вирішили взяти інтерв’ю у екс-студентки факультету журналістики Запорізького національного університету Дар’ї Климак.
Вона закінчила університет 3 місяці тому і зараз працює на обласному телеканалі та одночасно публікує свої матеріали на сайті. Які навички потрібні студенту? Чого притримуватися та з чого починати свій шлях?
— Дашо, розкажи, де саме ти працюєш і яка твоя посада?
— Я працюю тележурналістом в інформаційній агенції «Медіа Продакшн» в місті Енергодарі. В мої обов’язки входить розробка ідеї сюжету, підготовка до зйомки, безпосередньо сама зйомка та монтаж відеоролика.
— Як ти гадаєш, чи важко студенту без досвіду знайти роботу по спеціальності?
— Мені було неважко. Допомогло велике бажання працювати саме по спеціальності та, певне, комунікабельність. Звичайно, в мене був випробувальний термін, який я відпрацювала на «відмінно», та з легкістю отримала бажане робоче місце.
— Як думаєш, чому найбільше має приділяти увагу студент під час навчання, щоб в подальшому швидко знайти роботу?
— Думаю, що регулярна відвідуваність пар та багато практики — це саме те, чому треба приділяти увагу. Також, не боятися спілкуватися з викладачами, бо тільки так ти отримаєш цінні поради та допомогу.
— Що було найважчим у перші дні роботи?
— Найважчим було незнання програми «Premiere Pro», яка є необхідною в монтажі сюжетів. Свого часу в університеті пропустила вивчення цієї теми, та прийшла на роботу зовсім «сліпою» у цій програмі. Тому і зазначаю, що відвідуваність пар — це дуже важливий аспект навчання.
— Тобі знадобились навички, які ти здобула в університеті? Яка з навчальних практик тобі запам’яталась найбільше?
— Безперечно, знадобились, всю журналістську грамотність та професійність мені подарував університет. Мені запам’яталася «нетелевізійна» практика — в дитячій газеті «Клякса». Керівником була Волкова Ольга Василівна, яка є головним редактором видання та директором за сумісництвом. Це було цікаво, корисно, і подарувало приємні враження.
— Робота журналіста взагалі виправдала твої очікування?
— Звичайно! Це неймовірно цікаво, пізнавально, нові знайомства та перспектива розвитку, дуже круто!
— Яким було твоє останнє робоче завдання?
— Відзняти та змонтувати сюжет на тему зустрічі в Енергодарі з представником Національного антикорупційного бюро України.
— А який сюжет або гість запам’ятались тобі найбільше за період твоєї роботи?
— Сюжет з учасницею проекту «Голос Країни» Каріною Арсентьєвою. Цікава невимушена бесіда — і вуаля! Сюжет має рекордні для нас перегляди.
— Є якісь плани на подальшу кар’єру?
— Є. Хочу виправдати сподівання керівництва та в подальшому отримати посаду директора, як мінімум 🙂
— Якби була можливість повернути час назад — на момент вступу до вишу, ти б пішла на факультет журналістики чи, може, обрала якусь іншу освіту?
— Безперечно, це був би тільки факультет журналістики ЗНУ. Це — родина, яка щоденно дарує радість. Навчання тут допомогло мені зрозуміти, що я йду правильним шляхом.
— А хотіла б ти спробувати себе саме у своїй спеціальності — видавничій справі та редагуванні?
— Можливо. Але враховуючи стрімкий розвиток інтернет-технологій, сучасну інтерактивність та перехід в «нову еру» комунікацій, робота в сфері видавництва та просуванні друкованої продукції, на жаль, не надто затребувана. Тож, я радію, що маю роботу на телебаченні, й задоволена нею цілком.
Інтерв’ю підготувала Ліна ЄФИМЕНКО