«Vitsche». Об’єднання українців в Берліні

 З початку повномасштабного вторгнення Росії, багато українців вимушено виїхали за кордон. Проте й там вони не припиняють допомагати своїй країні. Люди об'єднуються, щоб провести акції, зібрати кошти на ЗСУ, допомогти з гуманітаркою. Одна з таких організацій, під назвою "Vitsche", утворилася в Берліні.

«Віче — це староукраїнське слово, яке означає збори людей, які радяться, щоб вийти з проблемної ситуації. Це представляє нашу ідентичність», — пояснив назву в одному з інтерв’ю засновник Антон Дорох. Об’єднання є частиною загальнонаціональної мережі Альянсу українських організацій і складається близько з 60 молодих активістів.

З кінця лютого учасники організації регулярно проводять акції протесту на вулицях Берліну, щоб привернути увагу європейців до війни та закликати до солідарності з громадянами України. Основними та незмінними гаслами є повна ізоляція Росії, не тільки відмова від «Північного потоку-2», а й закриття «1», зупинення імпорту російського газу і нафти та припинення будь-якої співпраці з країною-агресором. На одній з останніх акцій біля офісу федерального канцлера Німеччини активісти також закликали ЄС надати Україні статусу кандидата. Так як, за словами організаторів, з боку ЄС тривалий час лунають обіцянки, а не дії.

«Ми виходимо, щоб нагадати, що вони можуть нам допомогти, можуть врятувати життя багатьом людям. Україна потребує статусу кандидата. Україна потребує допомоги Європейського союзу вже зараз»,- спікерка Катерина Орлова. Крім цього «Vitsche» займається волонтерством та допомагає біженцям. Є сайт куди можна звернутися та попросити допомогу, або стати самому волонтером.

Христина Сафонова