Водоспади України, які слід побачити на власні очі

З дитинства слово «водоспад» викликало в нас надзвичайні емоції. Здавалось, що це - щось велике, грандіозне, навіть, казкове. Пройшло багато років, і це так і залишилось надзвичайним явищем природи для нашої уяви. Змінилось лише те, що тепер є більше прагнення і можливості побачити цю красу, особливо якщо вона поряд, в Україні. Пропонуємо вивчати географію разом із ТОП-5 водоспадів, які варто побачити або хоча б значи про їх існування, бо вони - унікальні.

Фото: karpaty.life

Прутський (Говерлянський) водоспад

Фото: karpaty.life

Це не просто водоспад, а цілий каскад, розташований на схилах Чорногорського масиву українських Карпат. Прутський водоспад складається з шести каскадів, висота найбільшого — понад 12 метрів. Загальна довжина падіння води — 80 метрів. Неподалік цієї пам’ятки природи є тропа, яка веде на вершину Говерли, тому безліч туристів щодня відпочивають неподалік. Якщо є бажання пройтись просто вздовж течії води, така можливість теж є, багато хто приїздить саме заради видовища водоспадних порогів.

 

Білі камені

Фото: discoverukraine.com.ua

Це диво створилось штучно, на початку 30-х років, завдяки Карачунівському водосховищу. Назва пояснюється досить просто: через падіння води верхівки каменів завжди здаються білими. Загальна висота водограю — 12 метрів, це наче чотириповерховий будинок. Найбільшою перевагою цього водоспаду є те, що для нас, жителів Запоріжжя, від є найдоступнішим. Адже розташований водоскат неподалік — на порогах річки Інгулець у Кривому Розі (Дніпропетровська область), і сюди можна приїхати на вікенд.

 

Женецький Гук

Фото: blog.vovando.com

Якщо вам до вподоби більш «цивілізовані» прогулянки, то Женецький Гук — ідеальний варіант. Один із найвідоміших водоспадів Карпат розташований поряд з Яремчею та Ворохтою (Івано-Франківська область). До самого водоспаду можна добратись як пішки, так і транспортом. Вздовж дороги до «гуку» (що означає «водоспад» на місцевому діалекті) — безліч сувенірних лавок та кафе, де ви зможете перекусити або ж просто відпочити. Висота каскаду — 15 метрів, шум води якого чутно навіть здалеку.

 

Ялинський водоспад

Фото: karpaty.life

Це диво знаходиться на сході від села Ділового (Закарпатська область), яке вважається офіційним центром Європи. Друга назва падуна — Ковгать, що в перекладі з угорської означає «водоспад кам’яної загати». В Україні він найбільший, його висота складає 26 метрів. Добиратись до нього досить складно через  восьмикілометровий підйом вгору, на який зважиться не кожен. Саме через це шлях до водоспаду досить безлюдний.

 

Водоспад Лужківський

Фото: baza.zruchno.com.ua

Для тих, хто бажає мандрувати влітку, але погано переносить жару, існує Лужковський водоспад. Навіть у найспекотнішу пору року він порадує прохолодою, адже знаходиться під тінню розлогого гілля дерев. Його висота складає 14 метрів. Саме тому місцеві жителі називають його «найвищим водоспадом Гуцульщини» (Івано-Франківська область).

Марина ГОРБЕНКО