З любов’ю, Вінсент: фарби, мрії та сяйво зірок

Картини знаменитого голандського живописця Вінсента Ваг Гога залишили величезний відбиток у світому містецтві. Інтерес до творчості й особистості митця не згасає і сьогодні.

"Автопортрет", Ван Гог

Вінсент Вільям Ван Гог (1853–1890) був дуже натхненним творцем: трохи більше ніж за 10 років він створив понад 2100 (!) робіт, у тому числі близько 860 олійних картин. Серед них — портрети, автопортрети, пейзажі та натюрморти, характерні зображення оливкових дерев, кипарисів, полів пшениці та соняшників. На жаль, більшість критиків не помітили Ван Гога до його самогубства у віці 37 років.

В. Гог,

В. Гог, «Соняшники», 1888 р., полотно, олія

Картини, написані художником, через деякий час після його смерті були визнані справді блискучими і безцінними. Серед численних робіт є й такі, що знає кожен другий, навіть далека від образотворчого мистецтва людина.

Для картин Ван Гога характерні деякі особливості, а саме:

  • динамічні товсті штрихи;
  • яскраві, в деяких випадках майже «відкриті» кольори;
  • сміливі, експериментальні комбінації кольорів.

В. Гог, «Зоряна ніч», 1889 р, полотно, олія.

Три факти про Ван Гога

Одна з найвідоміших картин Ван Гога під назвою «Зоряна ніч» була написана в 1889 році, коли художник перебував у лікарні для психічно хворих у Франції.

point1-128

Музей Вінсента Ван Гога, який має найбільшу колекцію творів Ван Гога в світі, був відкритий в Амстердамі в 1973 році. Він є другим за популярністю музеєм в Нідерландах після музею Рейксмузем.

point1-128

Почав малювати в 27 років: до цього він пробував себе в різних професіях і навіть занурювався в релігію. Зрештою, Ван Гог вирішив навчитися малювати і почав з картин, де зображувалося селянське життя. Коли переїхав до Парижа в 1886 році, познайомився з відомими художниками імпресіоністами (як Клод Моне). А захоплення і любов до японського мистецтва Ван Гога, дозволило йому експериментувати з більш барвистою палітрою.

«Квітнуча гілка мигдалю», Ван Гог

Три цитати Ван Гога

08c3d93587cf72c60f13e57fcadb8f5f

Великий Ван Гог продовжує надихати сучасних авторів. У січні в прокат вийшов байопік Джуліана Шнабеля «Ван Гог. На порозі вічності», а 1 березня в Амстердамі відкриється виставка голландського художника Девіда Хокні під назвою » Хокні-Ван Гог. Радощі природи». На експозиції представлять труди двох авторів Ван Гога та Хокни. Виставка триватиме до 29 травня в музеї Ван Гога тож всі охочі можуть приєднатися до вернісажу.

Художник Девід Хокні

«Смаки людей з часом неминуче змінюються, і те, що одному поколінню видається придатним тільки на звалище, наступному стане здаватися антикварною цінністю», — висловилася якось письменниця Ширлі Конран. Тож, не бійтеся бути непоміченими, творіть, малюйте, з наснагою, натхненням і любов’ю, з якими творив і неповторний Вінсент Ван Гог.

Інна МАЛАХОВА