З нами світ: музиканти, які присвятили свої пісні Україні

З початком повномасштабної війни усе більше людей висловлюють свою підтримку Україні. Велика кількість відомих людей зробила грошові внески на допомогу біженцям. Деякі присвятили свої пісні українцям.

Том Оделл — Another Love

Британський співак Том Оделл на вокзалі в Бухаресті заспівав пісню «Another Love» для українців, які вимушено покинули країну через війну.

На своїй сторінці у TikTok, співак зазначив, що пісню «Another Love» присвячує українцям. Багато користувачів знімають відео під пісню Тома, де згадують приємні моменти з мирного життя в Україні.

«Я дуже пишаюся, що стільки українців використовують мою пісню для створення відео, як це. Хай живе Україна. Незабаром я приїду, і ми заспіваємо разом«, — написав співак у коментарях у TikTok.

12 березня музикант виступив з цією піснею на благодійному концерті «We are one» в Бухаресті. Зібрані кошти були передані у румунський «Червоний Хрест» на допомогу українським біженцям.

Також Том виступив 29 березня на благодійному концерті Concert for Ukraine, який відбувся в місті Бірмінгемі у Великій Британії.

Посилання на пісню: https://www.youtube.com/watch?v=tnDSfMEyRbg

Maneskin – Gasoline

Італійський гурт Maneskin, який переміг на Євробаченні у 2021 році, записали кліп на пісню у рамках акції #StandUpForUkraine. Коротке відео гурт опублікував на своїй сторінці в Instagram із закликом про допомогу українським біженцям. У пісні лунає гучне запитання «Як ви спите вночі?», а на відео окрім учасників гурту показані моторошні кадри врятованих людей, зруйнованих будинків та міст України.

Під відео виконавці написали: «Біженці в Україні та всьому світі потребують термінової гуманітарної допомоги. Ми використовуємо свій голос з вимогою діяти, і ви можете. Приєднуйтесь до нас, зніміть власне відео, в якому закликайте світ підтримати біженців та пожертвувати на ForUkraine.com».

18 квітня відбувся фестиваль «Coachella» на якому, гурт заспівав цю пісню наживо. Соліст гурту Даміано Девід у своїй промові згадав про Україну та її жагу до свободи, а також посеред пісні послав президента росії за російським кораблем.

Посилання на кліп: https://www.instagram.com/p/CcGS5OmjfsZ/

 The Roop — Love Is All We Got

Литовський гурт The Roop, який також брав участь на пісенному конкурсі Євробачення у 2021 році, присвятили пісню «Love Is All We Got» українцям. Гурт зазначив, що усі кошти від прослуховувань пісні будуть передані на допомогу українському народу.

Як розповів гурт на офіційній сторінці у Facebook: «Ми зняли кліп на «Love Is All We Got» наприкінці жовтня 2021 року. Ми, литовці, маємо болючу колективну пам’ять, і вона весь час шепотіла, що напруга та тривога у світі зростають. Але навіть у найгіршому кошмарі ми не могли явити війну, яка почнеться у найгрубішій формі. Зараз, під час монтажу відео, ми додали додаткові зображення зібрань людей, заходів підтримки та протесту з Литви та всього світу. Для українців важливо бачити нас усіх – тих, хто бачить, відчуває і підтримує”.

Посилання на кліп https://www.youtube.com/watch?v=jdeuu-s0GU0

Pink Floyd — «Hey Hey Rise Up» (вокал Андрія Хливнюка)

Британський рок-гурт Pink Floyd разом з вокалістом «Бумбокс» Андрієм Хливнюком записали пісню «Hey Hey Rise Up». За основу взято пісню «Ой, у лузі червона калина», яку виконав Андрій Хливнюк на Софіївській площі у Києві. А гурт доповнив пісню інструментальною грою. Гроші, отримані від продажу треку, підуть на гуманітарну допомогу для України.

«Ми, як і багато хто з них, відчуваємо лють і розчарування цього підлого акту вторгнення проти незалежної, мирної демократичної країни. Багато людей було вбито однією з найбільших держав світу«, — розповів гітарист та вокаліст гурту Девід Гілмор.

Посилання на кліп: https://www.youtube.com/watch?v=saEpkcVi1d4

 

 авторка: Антибура Олександра