За межами можливостей науки
Чи достатньо розвинута наука , щоб вирішити усі труднощі, з якими стикається людство сьогодні?
На різних етапах свого розвитку людство стикалося з багатьма проблемами та різними життєвими труднощами. Із розвитком проблем розвивалася наука, яка намагалася покращити рівень та умови життя.
На сьогоднішній день існує величезна кількість проблем, які, на жаль, наука ще не вирішила. Одна з них пов’язана з глобальним потеплінням, а це сприяє таненню льодовиків, змінюючи при цьому весь клімат землі. Танення льодовиків, що почалося в наш час, є по-справжньому катастрофічним явищем. Крижаний покрив планети тане, і ця проблема турбує вчених усього світу, вона змушує шукати способи її вирішення. Вчені висувають найрізноманітніші ідеї по їх порятунку: відновлення льодів Арктики і Антарктики за допомогою вітряних насосів і перекачування води на поверхню, де вона буде швидше замерзати; підводні човни для виробництва айсбергів, які будуть занурюватися на глибину океану, збирати морську воду, фільтрувати її від солей і заморожувати в шестикутні шматки льоду. Їх пропонується стикувати з природними крижинами або закидати під льодовик; білі ковдри для укриття льодовиків, які повинні відбивати сонячне світло і сповільнювати процеси танення. Але усі ці ідеї дуже трудомісткі. Науковці не можуть знайти їм альтернативу, бо рівень сучасної науки ще не достатній, щоб відкрити новий або удоск оналити вже існуючи методи.
Отже, наука має відповідати потребам суспільства і допомагати йому справлятися з глобальними проблемами. Але вирішення проблем сучасного світу знаходяться за межами можливостей науки. Людство має допомагати науковцям знайти дієвий метод вирішення проблем та не посилювати вже існуючі труднощі. І тільки тоді наука зможе вийте на новий рівень та досягти бажаного результату.
Анастасія Недолужко