Запоріжці вшанували пам’ять загиблих на Чорнобильській АЕС

26 квітня 2016 року в Запоріжжі на площі Маяковського відбувся мітинг-реквієм з нагоди 30-річчя Чорнобильської катастрофи

Фото: reporter-ua.com

До пам’ятного знаку на честь ліквідаторів аварії на Чорнобильскій АЕС прийшли небайдужі громадяни міста, були присутні і самі ліквідатори аварії. Люди тримали в руках фотографії своїх рідних і близьких, які пожертвували життям заради порятунку постраждалих. Запоріжці вшанували пам’ять загиблих покладанням квітів та хвилиною мовчання.

У Запоріжжі вже давно планується поставити монумент, присвячений ліквідаторам аварії. Питання про спорудження пам’ятника піднімається з 1996 року, а поки що у Запоріжжі на площі Маяковського стоїть лише  тимчасовий пам’ятний знак.

Мітинг-реквієм у Запоріжжі з нагоди 30-річчя катастрофи на Чорнобильській атомній станції

Запорізький пам’ятний знак ліквідаторам Чорнобильскої катастрофи. Фото: reporter-ua.com

З нагоди річниці катастрофи на ЧАЕС запорізька влада планує надати фінансову допомогу учасникам ліквідації наслідків аварії та постраждалим громадянам: як повідомляє прес-служба Запорізької ОДА, у 2016 році з місцевого бюджету мають виділити понад 240 тисячі грн в якості матеріальної допомоги зазначеним категоріям населення. Окрім того, за словами директора Департаменту соціального захисту облдержадміністрації Ігоря Мещана, планується офіційне звернення в Мінсоцзахист України з приводу постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС з проханням  «надання «чорнобильцям», що знаходяться в черзі, квартир та автотранспорту». 

Нагадаємо, що Чорнобильска аварія 1986 року вважається найбільшою катастрофою за всю історію ядерної енергетики. Інтерпретація фактів і обставин аварії не має єдиного підходу, остаточно причини не визначено і досі. За офіційними даними, одразу після катастрофи 26 квітня 1986 року загинула 31 людина, а 600 тисяч ліквідаторів, які гасили пожежі і розчищали територію аварії, отримали дуже високі дози радіації.

Ліквідатори_наслідків_аварії_на_ЧАЕС

Ліквідатори наслідків аварії на ЧАЕС, 1986-87 р. Фотографія історичного фото, яку було зроблено в Українському національному музеї «Чорнобиль». Фото: uk.wikipedia.org

За 30 років у наслідку аварії пішло з життя більше 1,5 мільйона людей. У 2003 році на саміті СНД за ініцативою тогочасного президента України Леоніда Кучми 26 квітня було офіційно визначено як Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф.

Олександра ЛОЗОВ’ЮК