Запоріжцям показали виставку вірменських художників (ФОТО)

До Дня пам'яті жертв землетрусу 1988 року у Вірменії, що відназначається 7 грудня, у Запорізькому художньому музеї відкрилася виставка "Квіти граната"

За сприяння Спілки вірмен Запорізької області виставка вірменських художників була організована до дня вшанування пам’яті жертв трагічного землетрусу 1988 року, який забрав життя 25000 людей.

7 грудня 1988 року об 11:41 за місцевим часом у Вірменії стався катастрофічний землетрус:  декілька підземних поштовхів за 30 секунд знищили місто Спітак і 58 сел, частково зруйнували міста Ленінакан (сучасна назва — Гюмрі), Кіровакан (Ванадзор) та Степанаван. В епіцентрі його сила досягла 10 балів (за 12-бальною шкалою). Під час землетрусу за офіційними даними загинуло 25 тисяч людей, 140 тисяч лишилися інвалідами, 514 тисяч громадян лишилися без даху над головою.

Вірменська РСР. м. Спітак. Наслідки землетрусу. Фото: sputnik-ossetia.ru

В експозиції презентовано роботи з фондів музею: живопис та графіка вірменьских майстрів М. Сар’яна, А. Акопяна, Е. Арцуняна, О. Григоряна, В, Хачікяна, Ж. Іхмал’яна, С. Мурадяна. Окремо хочеться зазначити яскраві зразки графічного мистецтва, представлені на виставці: лінорити, офорти, малюнки тушшю.

Творчий доробок запорізьких художників представлено картинами Рудольфа Акопяна, Гагіка Кургіняна, Гаяне Арушанян, Маріанни Смботян та Олівера Ованесяна. 

dscn7997

Назву виставки «Квіти граната», за словами організаторів, обрано невипадково, адже «тендітне, червоне як кров, суцвіття гранату перетворюється на міцний плід гірко-солодкого смаку, символічно поєднуючи в собі радість і горе, перемішані у долі вірменьского народу». Як відомо, гранат є одним з найпопулярніших символів Вірменії у мистецтві: передусім він знаменує життя та життєву силу, а останніми десятиліттями цей зернистий плід набув символічного значення розсіяної по всьому світу вірменської діаспори. Також назва виставки асоціююється з одноїменною поетичною кінострічкою режисера Сергія Параджанова про вірменського поета — Саят-Нова. В такій грі символів, сюжетів та фарб неможливо не відчути дух та красу Вірменії та її народу.

Виставка буде діяти в Запорізькому художньому музеї до 17 грудня.

Олександра ЛОЗОВ’ЮК