Запоріжжя приєдналося до акції «Музей на крилах»

Виставка «Музей на крилах», що проходить по всій Україні, відкрилася в Запорізькому обласному художньому музеї. Ще минулого року в Свято-Сергіївському монастирі в місті Кремінна, що у Луганській області, було засновано музей, який став першою ластівкою проекту.

Музей на крилах у Запоріжжі Фото Ірини Іванченко

Історія акції бере свій початок з цікавого епізоду із дівчинкою Поліною Туфекчі, яка була змушена переїхати разом з мамою з окупованого Луганська до Кремінної. Вона висловила дуже цікаву думку: «Напевно, всі ангели відлетіли від нас, тому й почалася війна, а коли вони повернуться — війна закінчиться». Ця фраза стала головною причиною та основою для створення «крилатого музею». У музеї в Луганській області вже зібрано близько 500 ангелів-хоронителів не тільки з України, а і з-за кордону. Кожен охочий міг зробити своїми руками ангелика в будь-якій техніці і, таким чином, стати учасником цієї акції.

«Створивши виставку в Запоріжжі, ми переконалися, що це не просто акція, а щось важлівіше. Адже з кожним днем все більше щирих сердець приєднуються до проекту та приносять у музей свої твори, які перед відправленням в Кремінну ми вирішили показати запоріжанам», — розповіла куратор виставки в Запоріжжі Антоніна Білявська.

Музей на крилах у Запоріжжі

Фото Ірини Іванченко

Музей на крилах у Запоріжжі

Фото Ірини Іванченко

На виставці представлено роботи учасників різного віку, наймолодші з них — діти з дошкільних навчальних закладів. Долучилися до акції і запорізькі вчителі художніх шкіл. В одній експозиції об’єдналися контрастні образи: чисті і невинні ангели, бронежилети та снаряди.

Музей на крилах у Запоріжжі

Фото Ірини Іванченко

«Ми сподіваємось, що наші ангели разом з іншимі, зібраними у музеях, піднімуться небесним військом на захист України. А ми будемо допомагати їм і молитися», — додала Антоніна Білявська.

Ірина ІВАНЧЕНКО