Запоріжжя воєнне. Як живе місто у нових реаліях

Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну пройшло вже понад 100 днів, а Запорізька область стала однією з перших, яка відчула на собі наслідки бойових дій.

Від початку війни на вулицях міста почали з’являтися протитанкові їжаки, бетонні блоки на дорогах, фортифікаційні споруди та блокпости. Національна поліція і сили територіальної оборони працювали у посиленому режимі. Щоб запобігати роботі ворожої ДРГ, місцева влада запроваджувала режим світломаскування подовжену комендантську годину щотижня. Перебуваючи в громадських місцях легко помітити патріотичні лозунги на стендах та соціальну рекламу про війну на біл-бордах.

Наразі у Запоріжжі ввечері увімкнене вуличне освітлення, почали працювати фонтани, збільшено відстань між протитанковими їжаками на дорогах, що дозволяє покращити логістичне сполучення. Також свою роботу відновили заклади харчування, кінотеатри та місця відпочинку. Все це спричинено тим, що підступи до міста максимально укріплені від наступу – повідомляє в.о. міського голови Запоріжжя – Анатолій Куртєв.

Також постійних змін зазнає і розклад руху громадського транспорту. У зв’язку з дефіцитом палива від 13 червня вартість проїзду в маршрутках було збільшено до 12, а на окремих маршрутах до 13 грн.

Загалом, місцева влада запевняє запоріжців у захищеності міста, наголошує на необхідності його економічного відновлення та важливості зберігання спокою.

Вадим Сорвін