Запорізька книжкова толока 2017. Чи вона потрібна?

У жовтні 2017-го року відбулася третя щорічна Запорізька книжкова толока — головний літературно-мистецький фестиваль на всьому Південному Сході України. На самому заході можна було побачити та придбати багато цікавих книжок сучасних письменників. Але там ніде не можна було знайти жодну с книг циклу “Ельбер” Мирослави Горностаєвої ( що особисто мені трохи нагадує “Шаннару” Террі Брукса, от тільки у нього епічне технофентезі, а у Мирослави — просто епічне фентезі). Та, хоч через це я й сильно засмутився, бо в Україні ніхто не знає про українську письменницю рівня Джорджа Мартіна, пана Анджея Сапковського та Террі Пратчетта, але все одно майже весь час був в стані ейфорії від Толоки.

 “Знаєш, в книг є свій особливий шарм”, — учасник ЗКТ-2017.

За всі три дні цьогорічну Толоку відвідали більше 12-ти тисяч людей, в чому можна вже побачити закономірність, бо першу толоку відвідало близько 6-ти тисяч людей, другу — 9 тисяч, цю — 12… Ну, ви вже зрозуміли, що з року в рік цей захід стає що більше популярним, що вже каже про те, що українцям цікава сучасна література та що “класика” літератури вже зачитана до дір й набридла ще зі школи (а от і ні, там було багато школярів, які в основному обходили політичну разом з націоналістичною літературою, та з задоволенням ішли до стендів з художньою літературою та графічними новелами). Школярі просто верещали від радості (в переносному сенсі, звісно), коли купляли улюблені твори в ще новеньких та чистих суперобкладинках. Ох, розумію їх, але сам нічого крім магніту та блокнота не купив, бо студент без грошей, але з великою кількістю улюблених фандомів (група людей, об’єднаних спільним інтересом до чогось, що зазнають до цього вищу ступінь небайдужості і благоговіння. — Lurkmore.to (освятіть та ізолюйте свої мізки перед відвідуванням цього сайту, може вбити психіку та довести до інфаркту вчителя мови та будь-яку іншу людину)!

“От що тобі більше імпонує — про те й пиши… Ти був на Толоці? Про неї і пиши, подумай, а чи є сенс в проведенні таких заходів”, — Віктор Костюк, декан факультету журналістики.

 Отже, все, поріг подолано, кажу головну тему всієї цієї “ахінєї”.

 

2

Скажу ось що: такі заходи справді потрібні, бо на них можна поспілкуватись з людьми, яких ви, мабуть, в житті ненавиділи б, але в вас є спільний фандом і ви в ту же мить стаєте ліпшими друзями. Крім того вони (заходи) покращують літературну обізнаність людей, що вже є дуже добре, бо…

3

І то правда, культурний рівень життя людей підніметься, а тоді, вже, бач, і до Кічкаса без “гопоти” недалеко.

Вам під музику з Life is Strange та The Elder Scrolls V: Skyrim набридав Дубинянський Євген, студент 1-го курсу факультету журналістики ЗНУ.

P.S. Life is strange це зареєстрована торгова марка Dontnod Entertainment; The Elder Scrolls V: Skyrim це зареєстрована торгова марка Bethesda Softworks та Bethesda Game Studios.

P.P.S. Текст починаючи з “Вам під музику” прошу не зараховувати.

P.P.P.S Всю цю роботу старався виконати в вигляді статті на інтернет-ресурсах, орієнтованих на гіків.