Запорізька майстриня Юлія Єлисєєва: «Мій чоловік також вишиває і допомагає мені»
Юлія Єлисеєва вже не перший рік вишиває з душею і натхненням, а почалося все з бажання мати справжній весільний рушник. Майстриня поділилась з "Юніверс", яким є призначення її робіт, які кольори та орнаменти вона застосовує та яка техніка - її улюблена.
Навчалась я по посібниках і відео, яке знаходила в інтернеті
— Розкажіть, будь ласка, коли ви почали вишивати і що вас змотивувало до цього заняття?
— Вишивкою я почала займатися десь 11 років тому. Якби мені хтось сказав раніше, що я буду займатися вишивкою, то я б не повірила. Я хотіла, щоб на моєму весіллі був справжній український рушник, але купувати його було недешево. Тож в мене виникла ідея вишити його власноруч. Я зіпсувала багато тканини та ниток, але все ж таки навчилася. Навчалась я по посібниках і відео, яке знаходила в інтернеті.
— Тобто ви самостійно навчилися вишивати, таким сильним було бажання освоїти цей вид прикладного мистецтва?
— Так, у вишивку я закохалась сама. По-перше — це своєрідний спосіб медитації, ця робота дуже добре розслабляє. По-друге — працює дрібна моторика, яка, як відомо, стимулює роботу мозку. По-третє — мені дуже подобається вишивати саме українські орнаменти з будь-якого куточка України. Ці символи з’явилися здавна, їх зображували, як обереги.
Найбільше подобається вишивати хрестиком
— А якій техніці вишивання ви віддаєте перевагу?
— Вишивати я вмію бісером, гладдю, гобеленовим швом. Але мені найбільше подобається вишивати хрестиком. Сьогодні вишивка хрестиком є дуже популярною та має давню історію.
— На яких виставках презентуєте свої роботи?
— Починала я вишивати для себе та своїх близьких. З часом у мене вдома, вдома в друзів та родичів з’явилось багато моїх робіт, і чоловік умовив мене спробувати вийти на більш професійний рівень. Я почала відвідувати різні міські заходи, і згодом мене помітила Наталя Бабенко, керівник спілки майстрів « Запорізький колорит», вона запропонувала приєднатися до їхньої організації. Так я і почала займатися українською вишивкою. Також мене запрошують на виставки в торгові центри міста, а також — проводити лекції для дітей у школах.
— Розкажіть, які кольори та орнаменти застосовуєте в своїх роботах?
— В своїх роботах застосовую різноманітні кольори та орнаменти. Соняшник означає багатство і об’єднує сім’ю, як зернятка в соняшнику. Ромашка — ніжність. Мак — захищає від пристріта покращує інтуїцію. Троянда дає красу й здоров’я. Лілею часто вишивають молодій жінці, яка хоче завагітніти. В своїх роботах використовую ромби, що означають поле — символ плодороддя, багатства матеріального і духовного. Трикутники — зроблять людину більш привітною і допоможуть знайти справжніх друзів.
Своїми роботами я хочу підняти настрій собі та дарувати радість оточуючим
— Яких правил треба дотримуватись, щоб навчитися вишивати?
— Для того щоб навчитися вишивати, треба мати бажання та наполегливість. Як і в будь-якій творчості, успіх залежить на 1% від таланту і 99% від працьовитості. До речі, мій чоловік також вишиває і допомагає мені.
— Що вас надихає на створення нових робіт?
— На створення нових робіт мене надихає підтримка моїх близьких людей, людей, яких я зустрічаю на своєму шляху, події, які відбуваються в країні. Своїми роботами я хочу підняти настрій собі та дарувати радість оточуючим.
Інтерв’ю підготувала Катерина КОРОЛЬОВА