Запорізькі художники: три картини Наталії Дерев’янко

"Запорізькі художники: три картини" — цикл публікацій на "Юніверсі", присвячений творчому доробку художників нашого міста. Сподіваємося, що ці матеріали в найлаконічнішому форматі — три репродукції і невеличка довідка з біографії автора — привернуть увагу читача до образотворчого міні-всесвіту Запоріжжя.

54430257_383156338904604_2872696542446223360_n

Наталя Дерев’янко

“А хто сказав, що синіх котів не буває? А сніг не йде посеред літа? Адже варто тільки повірити в чудеса, і вони відкриються перед нашими очима”

 

Живе у нашому місті справжня казкова художниця — Наталія Дерев`янко. В 1995 році закінчила навчання в коледжі декоративного і прикладного мистецтва ім. І. Труша у Львові. Потім відкрила для себе світ ікон на факультеті сакрального мистецтва Львівської національної академії мистецтв. А після навчання поїхала гостювати до Італії. Але ця країна так захопила художницю, що вона вирішила там залишитись.

В маленькому містечку Авеззано, що в 200 кілометрах від Риму, відвідувала курси сучасного сакрального мистецтва та архітектури при Istituto Superiore di Scienze Religiose «G.Toniolo» в Пескарі. Там же брала участь у конкурсах та виставках. Навіть провела три персональні виставки: «Сім днів створення світу», «Світ ікон» і «Кольори … Символи … Пристрасті …».

quote (1)

“Багатьом здається: Італія для художника просто чарівна країна! Але розумієте, там художників надлишок. І у нас різний підхід до творчості. Нас вчать якісно малювати, а їх вчать мислити. Це абсолютно різні речі, до цього потрібно бути готовим і вміти перебудуватися. Думаю, на той момент я була ще не готова до цього. Хоча у мене там був професійний ріст, і роботи продавалися. До слова, навіть в одній з маленьких церков у французькому містечку Маквіллер є створений мною вітраж «Благовіщення». Але десять років тому я повернулася в Україну і рада цьому.”

Сьогодні Наталія Володимирівна — художник, дизайнер, член запорізької організації Національної спілки художників України, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри дизайну Хортицький національної академії.

«Під покровом ночі», полотно, олія, 2008

Наталя Деревянко

«В тридесятом царстве, трикотячем государстве — всегда тепло», полотно, олія, 2016

Наталя Деревянко

Н. Деревянко «В тридесятом царстве, трикотячем государстве — всегда тепло», полотно, олія, 2016

«Весна», полотно, олія, 2013

Наталя Дерев'янко, "Весна", полотно, олія, 2013

Наталя Дерев’янко, «Весна», полотно, олія, 2013

Євгенія КЛЮЄВА