Запорізький національний університет готується до святкування 50-річчя факультету фізичного виховання

21 вересня, свій п'ятдесятирічний ювілей святкуватиме факультет фізичного виховання Запорізького національного університету. За 50 років заслужено вважається одним з кращих науково-освітніх центрів Запорізької області і України

Основні заходи до 50-річчя почалися вже сьогодні. 19 вересня у спортивному комплексі проходить волейбольний турнір за участю чоловічих команд Запорізької області за «Кубок ректора» М.О.Фролова. Вранці 21 вересня проведуть турнір по міні-футболу та відкриття спартакіади університету, яке також проходить під гаслом річниці факультету. Урочиста частина відбудеться о 13.00 в приміщенні Запорізького обласного академічного музично-драматичного театру ім. В. Магара. На свято завітають представники міської та обласної влади, різних спортивних та суспільних організацій, відомі випускники, серед яких олімпійські чемпіони та призери Олімпійських ігор: Кушнирюк Сергій, Самойленко Тетяна, Стражева Ольга, Сорокіна Анна, Жупина Олена.

Факультет став одним із найавторитетніших в плані підготовки спортсменів високої кваліфікації та навчальних кадрів. Випускники працюють в різних державних структурах та спортивних організаціях, активно беруть участь в суспільному житті країни. Декан факультету, Маликов Микола Васильович розповів, якими досягненнями факультету він пишається.

«Нам є чим пишатися. Серед випускників факультету 17 олімпійських чемпіонів, більш ніж 50 чемпіонів Світу, Європи та України по самим різним видам спорту. На даний момент факультет є найбільшим в університеті, налічує 1723 студента денної та заочної форми навчання»

За 50 років факультет вже має певний налагоджений механізм, за яким працює кожен день. Але Микола Васильович вважає, що є речі, які хотілося б покращити.

«Факультет повинен вирости для підготови спортсменів вищої кваліфікації саме в Україні. Ми прекрасно знаємо, що студентський спорт в багатьох країнах світу є основним для підготовки спортсменів вищої кваліфікації. На жаль, у нас поки такого немає. Стратегією є створення, на факультеті фізичного виховання, центра підготовки спортсменів вищої кваліфікації по різним видам спорту саме на базі Запорізького національного університету, який має багаті та славні традиції в області фізичної культури і спорту»

підготувала Юлія Деміденко