Запорізький національний університет долучився до співпраці Чеським Університетом Масаріка

В період із 26 лютого по 2 березня в рамках проекту «Прогресивне управління університетами» представники 23 вишів України зустрілись в чеському Університеті Т. Гарика Масаріка

Представником від Запорізького національного університету стала начальник науково-дослідної частини Вікторія Меняйло. Про це пише прес-служба Запорізького національного університету. (https://www.znu.edu.ua/cms/index.php?action=news/view&site_id=27&lang=ukr&start=0&ordering=date%20DESC&filtermode=&).

Як повідомляється, візит мав навчальний характер та був покликаний підвищити рівень освіти у вищих навчальних закладах шляхом обміну досвідом та залучення до майбутньої співпраці.

«Під час навчальної програми, яку організував педагогічний факультет вишу, учасники проекту прослухали лекції провідних фахівців університету щодо процедур акредитації, управління та оцінки академічної якості; етики публікацій та академічної доброчесності; нових інформаційних технологій в освіті і науці; побудови і реалізації стратегії розвитку університету; організації проектної діяльності; особливості студентського самоврядування; фінансової автономії університету тощо», — говориться на сайті ЗНУ.

Варто відзначити, що дана зустріч дала можливість налагодити контакти з представниками різних факультетів Університету Масаріка та обговорити умови щодо подальшої взаємодії.

«Під час перебування в університеті Масаріка вдалося налагодити контакти з деканом педагогічного факультету Ji?? N?mec, завідувачем кафедри соціальної педагогіки Lenka Gulova на предмет подальшої співпраці з факультетом соціальної педагогіки та психології ЗНУ за напрямками «Соціальна педагогіка», «Початкова освіта», «Дошкільна освіта», «Спеціальна педагогіка», а також із завідувачем кафедри російської мови Simona Kory??nkov? щодо можливого співробітництва за напрямками спільної підготовки фахівців з російської та чеської мов. Чеські колеги отримали конкретні пропозиції щодо напрямків подальшої співпраці із ЗНУ, підготовлені деканом факультету СПП Ольгою Пономаренко та завкафедри слов’янської філології філологічного факультету Іриною Павленко», — пише прес-служба ЗНУ.

Крім того, згідно повідомлення, для максимально зручних умов співпраці між вишами спеціалісти Університету Масаріка розробили Google-форму для формулювання конкретних пропозицій.

Відзначимо, що даний візит був проведений у рамках міжнародного проекту «Прогресивне управління університетами». Проект реалізується завдяки кооперації Спілки ректорів закладів вищої освіти України, Американських рад з міжнародної освіти, Чеської агенції розвитку та Університету Т. Гарика Масарика у чеській Республіці.

Лада Васюкова