Заворожуючі картини з клаптиків різних тканин

2    Різнобарвний носоріг Софії Стендінг здатен перенести у казковий світ...


Работи кенійської художниці Софії Стендінг нагадують вироби, виконані в техніці печворк. З різнокольорових клаптиків тканини вона шиє портрети тварин. Робота майстрині починається з ескізу на полотні, а потім художниця займається аплікацією. Софія нашиває шматочки різнокольорового текстилю, майстерно поєднуючи різноманітну фактуру, колір і малюнки.

 22222222  Клаптиків шиття, клаптева техніка, клаптева мозаїка, текстильна мозаїка (також печворк, від англ. Patchwork — «ковдру, покривало, виріб з різнокольорових клаптів») — вид рукоділля, при якому за принципом мозаїки зшивається незбиране виріб зі шматочків тканини (клаптиків). У процесі роботи створюється полотно з новим колірним рішенням, візерунком, іноді фактурою.     Сучасні майстри виконують також в техніці клаптикового шиття об’ємно-просторові композиції. Всі шви сточування в клаптиків полотні знаходяться на його виворітного стороні. У Росії давно використовується клаптева техніка, зокрема для виготовлення стьобаних виробів (клаптевих ковдр) і інших виробів.
Серед робіт Софії Стендінг яскраво виділяється картина із зображенням носорога. При створенні цієї роботи майстриня використала тканину переважно з вітковими орнаментами, тому носоріг виглядає немов чарівна істота з казки.

   Нагадаємо, що Софія Стендінг сама родом із Англії, але в 2003 році переїхала в Кейптаун (ПАР), а зараз проживає в Кенії. Їй нерідко доводиться бачити африканську флору і фауну, тому у своїй творчості вона воліє приділяти увагу анималистической тематики.

 222222   До речі, техніка печворк — це стиль шиття клаптиків разом — текстильна мозаїка (також печворк, від англ. Patchwork — «ковдра, покривало, виріб з різнокольорових клаптів») — вид рукоділля, при якому за принципом мозаїки зшивається незбиране виріб зі шматочків тканини (клаптиків). У процесі роботи створюється полотно з новими кольорами, візерунками та фактурою. Сучасні майстри виконують також в техніці клаптикового шиття об’ємно-просторові композиції. Всі шви знаходяться на виворітному боці.