Життя важливіше за смартфон

Сучасна молода людина не уявляє свого життя без смартфона. Одна з найбільш серйозних проблем людства — ми майже завжди занурені в телефони. Навіть коли переходимо дорогу часто не озираємося, а уткнувшись в свій гаджет, йдемо далі. На сьогоднішній день в багатьох країнах, щоб привернути увагу до цієї проблеми, встановлюють знаки або спеціальні доріжки.

Наприклад, у британському Манчестері з’явилися перші ”повільні смуги” для людей, які безперервно дивляться у смартфон під час прогулянки. Ідея належить компанії AO-Mobile. Усього дві суміжні доріжки, довжиною 75 метрів кожна. Побачити їх можна на бульварі Хардмана. Тепер там є стрілки та знаки, що окреслюють пішохідні доріжки на тротуарі виключно для людей із смарфонами. Смуги мають запобігти зіткненню людей, які не відволікаються від телефонів. Схожа стежка також є в Китаї (місто Сіань). Правда, поки це тільки смужка вздовж торгового центру завдовжки в 100 метрів і шириною 80 сантиметрів. Вона виділена іншим кольором, а на асфальті намальований телефон.

Поруч, на дорозі, де ходять «звичайні» пішоходи, зображений знак з перекресленим мобільним пристроєм: ознака, що тут ходять люди, які дивляться під ноги, а не на смартфон.

Навіть у моєму невеликому місті Мелітополь з’явилися спеціальні позначки біля пішохідних доріг. Я вважаю, що це корисна річ, але доки люди не усвідомлять небезпеку від телефонної залежності, вони і надалі будуть «героями» численних випадків травматичних ситуацій на дорозі.

Автор: Сафонова Христина.