Журналіст Валерій Калниш презентував свою книгу в Запоріжжі

В Запорізькій обласній науковій бібліотеці 17 жовтня відбулась презентація книги «За слова відповідають» Валерія Калниша. Автор книги – відомий журналіст родом із Запоріжжя, який працював спочатку у запорізьких ЗМІ ( телеканали «Алекс» та «ТВ-5», газета «Істеблішмент»), а потім і в київських (газета «Коммерсант», сайт «Апостроф», «Радіо Вести», інформагентство «РБК-Україна», "Радіо-Ера")

Книга являє собою зібрання інтерв’ю з відомим українськими журналістами, їх історій, пов’язаних із журналістикою та правил, якими вони керуються під час роботи. «Одного разу я отримав пропозицію написати книгу про «Комерсант», але відмовився. Відмовився лише з однієї причини ? бо я не міг монополізувати право розповідати історію цілої газети лише від свого імені. Але я запропонував зробити збірку інтерв’ю з найвідомішими українськими журналістами, і цю ідею підтримали», — так розповів про створення книги Валерій. На реалізацію цього задуму автор витратив 2 роки. Причиною стало те, що всі інтерв’ю необхідно було спочатку узгодити з респондентами. Також журналіст розповів, що деякі інтерв’ю вийшли особливо цікавими, а одне навіть тривало аж 6 годин.

За слова відповідають Калниш Запоріжжя

Валерій Калниш ЗОУНБ презентація

«Головна ідея всіх цих розмов, як я її бачив, полягає в тому, щоб закріпити для читача, для журналістів-початківців той досвід та правила, які без перебільшення можна назвати журналістськими стандартами», — саме так автор визначив головну мету книги. Але на питання про те, чи цікавою ця книжка буде для читача, не пов’язаного із журналістикою, він відповів, що буде, адже в ній написано про людей, яких ми зазвичай бачимо на екрані телевізора чи десь читаємо. Книга дозволяє читачу зазирнути всередину журналістської «кухні».

Вперше автор презентував книгу у травні в Києві, Запоріжжя стало другим містом, яке він особисто відвідав. Тираж видання – дві тисячі екземплярів.

Ірина КРАМАРЕНКО