ЗНУ приділяє увагу міжнародним зв’язкам: зустріч студентів з представниками Посольства Німеччини в Україні

У Запорізькому національному університеті 26 вересня відбулася зустріч студентів і керівництва вишу з Надзвичайним і Повноважним Послом Федеративної Республіки Німеччина (ФНР) в Україні Анкою Фельдгузен і Генеральним консулом ФНР в Донецьку з тимчасовим офісом у Дніпрі, доктором Штефаном Кайлем

Анка Фельдгузен і студентки Запорізького національного університету В. Єфименко та К. Ситнік

Конференція тривала рівно годину. Спочатку закордонні гості трохи розповіли про себе: про своє навчання в університеті, подорожі, кар’єрне зростання. Виявилося, що Анка Фельдгузен досить добре володіє українською.

Загалом гості дуже відкрито і щиро спілкувалися з студентами, були обговорені актуальні та цікаві теми для студентів, зокрема йшлося про таке:

  • Враження від України: «Я не знала нічого в цьому місті (Київ — прим. ред.), але мені сподобалося, там відчувається справжнє життя. А Запоріжжя — більше, ніж здається спочатку, чекаю вечора, щоб піти прогулятися містом»
  • Що змінилося в Україні: «Вона стала більш відкритою для співпраці, ми дуже раді, що був скасований візовий режим»

71886032_1424028637776048_8965041934527627264_n

  • Про проекти: «Зараз ми підтримуємо проект децентралізації, краще людям самим вирішувати, куди йтимуть гроші»
  • Про дипломатію: «Дипломатія – це стиль життя, адже, щоб стати дипломатом, треба багато думати, чи зможеш ти постійно подорожувати, працювати в команді і вивчати різні мови. Я не жалкую про свій вибір».

І це — лише невелика частина питань, які пролунали в аудиторії. Також були обговорені теми економіки, міжнародного студентського обміну, інвестицій, медіа, роботизації та ін.

Валерія ЄФИМЕНКО