Зустріч з медіа-експертами відбулася на факультеті журналістики ЗНУ
27 лютого на факультет журналістики ЗНУ завітали керівник проекту з моніторингу регіональних ЗМІ Інституту демократії ім. Пилипа Орлика Світлана Єременко та соціальний психолог, член Національної спілки письменників України Олег Покальчук. Медіаекспрети зустрілися із студентами та викладачами факультету. Під час зустрічі присутні розглянули актуальні для медійників питання - інформаційної війни, ситуації в українському медапросторі, професіоналізму журналістів регіональних ЗМІ.
Зокрема, Олег Покальчук розповів студентам про технології інформаційної війни. Він наголосив, що кожна людина під час сприймання інформації має кілька фільтрів: стать, вік та локація, тобто територія проживання. За словами медіа-експерта, завдання того, хто намагається змінити поведінку аудиторії полягає у тому, щоб обійти ці фільтри. І інформаційна атака буде вдалою у тому випадку, якщо буде враховувати усі три фільтри людини і обходитиме їх:
Світлана Єременко, в свою чергу, розповіла про моніторинги регіональних медіа, які під її керівництвом проводяться уже три роки. За результатами цієї роботи Світлана Федорівна повідомила, що один із найбільших недоліків — низький професійний рівень журналістів. Таким чином із сторінок ЗМІ майже зникли якісні репортажі, інтерв’ю, натомість велика кількість замовних матеріалів, так званої «джинси». Ще одна одна глобальна проблема, за словами гості, це копірайтерство журналістами прес-релізів:
Для вирішення такої проблемної ситуації в українських ЗМІ Світлана Єременко разом із колегами виступає за прийняття закону про роздержавлення медіа. За її словами, це допоможе підвищити конкурецію між ЗМІ, журналісти будуть професійнішми, зменшиться кількість видань і, як наслідок, потрібно буде менше факультетів журналістики. Світлана Федорівна згадала і про намагання Верховної ради попереднього, сьомого скликання, проголосувати за такий законопроект. спроба була невдалою, що може свідчити про намагання влади таким чином утримувати ЗМІ для власних портеб.
Фото: 4vlada.com, www.ukrinform.ua
Марина Галич
Інфографіка Наталії Бурило