10 місць України, де можна гарно відпочити влітку

Кожна людина мріє про те, щоб влітку гарно відпочити та провести чудово час зі своєю сім`єю або друзями

Фото: www.ukraine-is.com

Гарний відпочинок — це запорука  здорового та енергійного життя. Тож ми вирішили зробити огляд 10 цікавих місцин, де ви обов’язково отримаєте багато нових вражень та приємних емоцій на рік вперед.


Озеро Синевир (Закарпатська область)


best-matchmaking.com

Озеро Синевир, або як його ще називають місцеві жителі, «морське око» утворилося невипадково. За міфічною версією, озеро Синевір виникло внаслідок трагічної любові. Кілька сотень років тому гори були у володінні старого графа. У нього була дочка Синь, яка отримала таке ім’я на честь її блакитньо-синіх очей. Одного разу Синь прогулювалась схилами і зустріла хлопця на ім`я Вир. Вони сподобалися одне одному і закохалися. Граф, коли дізнався про це, розпорядився стратити Вира. З тих пір Синь оплакувала Вира, проливаючи сльози безперервно, внаслідок чого й утворилося озеро Синевір. Ну, а за офіційною версією, озеро з`явилося в результаті потужних зрушень  гірських порід. Морське око Карпат розташоване на висоті близько тисячі метрів , а його глибина — 24 метри.


Буцький каньйон (Черкаська область)


relax.com.ua

На скелястих берегах річки Гірський Тікич ще в 16 столітті розкинулось селище Буки. Назву воно отримало на честь букових дерев, що росли тут. Цей край відомий своїм неповторним оригінальним ландшафтом. Буцький каньйон, що розташований тут, називають ще «маленькою Швейцарією».  Загальна довжина його — приблизно 2,5 кілометра, а ширина — 80 метрів. Висота скель сягає тридцяти метрів.

Щороку більше туристів приїджають до Буцького каньйону, аби поплавати або полазити по скелях. А ще тут можна насолодитися неймовірною прогулянкою річкою у човні.


Вилкове (Одеська область)


stezhkamu.com

Невелике містечко Вилкове на півдні Одеської області називають ще маленькою Венецією. Вилкове було засноване в першій половині  18 століття старовірами- липованими. Незвичайність міста полягає в тому, що  стара його частина залишається на воді. Люди  пересуваються на «гондолах» або місцевих човнах. У  Вилковому створенний природно-охоронний заповідник «Дунайські плавні». Дунайська дельта  — унікальна дельта в Європі, яка славиться своїм багатим тваринним та рослинним світом, і, на жаль, перебуває під загрозою чреез судохідні шляхи.


Токівський каскадний водоспад (Дніпропетровька область)


visit-nikopol.com

Каскадний водоспад відомий, як один з найпрекрасніших місць в Дніпропетровській області. Свою назву » Червоні камені» він отримав через виступи червоного граніту. Шолохівський водоспад дуже старий, вважається, що  він утворився в мезозойську добу. Цей водоспад складається з каскадів, порогів та гранітних куполей: така його структура і є головною родзинкою.


Острів Березань (Миколаївська область)


www.volynpost.com

Березань — невеликий острівець, розташований в обіймах Чорного моря. Існування острова налічує не один десяток років. Сьогодні Березань  — абсолютно безлюдний острів. Це обумовлено особливостями його розташування, адже територія значно відалена. Відвідати  це незвичайне місце для  туриста — унікальна можливість відчути свободу простору, чистоту природи та стару історію острова.


Голубі озера (Чернігівська область)


ua.igotoworld.com

Голубі озера  розташовані  в Ріпкінському районі Чернігівської області прямо посеред соснового бору. Ці дивовижні озера вирізняються чистою блакитною водою та чудовими пісочними пляжами. Площа  озера сягає 20 га, а глибина води доходить до 20 м. Унікальність цього озера —  в тому, що кожного дня дно вкривають поклади кварцового піску, які використовують для виготовлення скла. А ще тут можна насолодитися прогулянкою на човні та поласувати вдосталь різними ягодами.


Національний дендропарк «Софіївка» (Черкаська область)


ua.igotoworld.com

Софіївка  —  одна з найвизначніших пам`яток ландшафтного мистецтва в Європі. Заснував її в 1796 році  магнат Станіслав Щенсний Потоцький  і назвав його на честь коханої дружини Софії Віт-Потоцької.

Софіївка здавна приваблює туристів своїми дивовижними пейзажами, екзотичними рослинами та романтичними скульптурами і фонтанами. Парк прикрашають штучні скелі, гроти та романтичні альтанки.


Тунель кохання (Рівненська область)


vsviti.com.ua

Клевань — одне з найромантичніших місць в Україні. Це маленьке селище багате неймовірними місцями, які неодмінно захочится відвідати. А найвідоміше з них — Тунель Кохання, «живий коридор», де так полюбляють бувати закохані пари, молодята та всі романтичні натури.

Він вважається ботанічним феноменом —  утворений заростями дерев та кущів, що сплітаються між собою, «живий» зелений тунель у лісі створює неповторну атмосферу краси та казки.


Оптимістична печера (Тернопільська область)


ternograd.te.ua

Оптимістина печера — найдовша печера Євразії та п`ята за довжиною на землі, занесена до Книги рекордів Гінесса. Печера утворилася внаслідок розчинення підземними водами гіпсів неогенового віку. Дно її вкрите глиною або брилами гіпсу. Найбільший скарб Оптимістичної печері — це мінеральні утворення. Температура повітря коливається від 9,5-10,5 градусів. Печера вражає своєю унікальністю і приваблює туристів з різних куточків світу щороку.


Хотинська фортеця (Чернівецька область)


pensia.ua

Хотинська фортеця — одна з найгарніших архітектурних пам`яток в Україні.  Вважається, що її збудували східні слов`яни за часів князювання Володимира  Святославича. Кажуть, під час розкопок, тут досі знаходять кулі від мушкетів та козацькі люльки.

Краса фортеці — неповторні ландшафти, які відкриваються з кам’яного мису, на якому височіє Хотинський замок. Відомі кінорижерижесери обирають саме її для зйомок історичного та художнього  кіно. Саме тут були зняті відомі фільми «Тарас Бульба», «Три мушкетера», «Захар Беркут» , «Чорна стріла».


Щасливих мандрівок!


Катерина КОРОЛЬОВА