47-річчя альбому «Let It Be»: як створювался остання платівка The Beatles

8 травня 1970 року вийшов останній студійний альбом легендарної групи «The Beatles". Отже, легенадрній платівці "Let It Be" цього року виповнилося 47 років

Альбом складався із 12 композицій, більшість яких були записані ще в січні 1969. Саме в той період «бітли» планували новий альбом, що мав отримати назву «Get Back» і вийти у доповненні з книгою та документальним фільмом. Цей проект мав відтворити атмосферу початку 60-х і показати, що квартет досі є єдиним музичним організмом. Але ж насправді «мікроклімат» у групі був не таким вже й  ідеальним, і робота над альбомом зупинилась.

Альбом все ж таки реанімували, але вже після виходу іншого у вересні 1969 — «Abbey Road», участь у якому востаннє взяли усі учасники групи. «Let It Be» вийший пізніше, але містив у собі записи, зроблені ще на початку 1969 року.

У лютому 1969 новим менеджером групи став Аллен Клейн, що представляв раніше «The Rolling Stones». Він прийшов на роботу після особистого знайомства з Джоном Ленноном, який згодом переконав інших учасників квартету у його необхідності. Праця над вже перейменованим у «Let it be» альбомом Аллен довірив Філу Спектору, який зібрав і перепрацював фонограмні записи групи, додавши у деякі з них свій відомий ефект «стіна звуку» (Wall of Sound). За декілька днів після виходу, альбом групи, якої вже як такої не існувало, отримав золотий статус.

Варто відзначити, що у 2003 році Пол Маккартні випустив альбом «Let it be…Naked», зробивши його таким, «яким він спершу планувався».

Владислав МОРОЗ