5 цікавих фактів про найвідомішого німецького політичного журналіста-публіциста

Сьогодні у світі дуже популярним є «20 фактів про …», таким чином можна галопом по Європі дізнатися найбільш цікаві факти про будь-яку особистість. Частіше всього зустрічаються такі факти про цікавих персон сучасної реальності, але сьогодні я хочу розповісти 5 цікавих фактів про німецький філософа,  політичного журналіста-публіциста, автора "Капіталу" – Карла Маркса.

Факт №1

Першим вражаючим фактом є те, що за лінією батька родичі Карла Маркса родом з… України. Єва Львув була бабусею Карла та походила з відомої родини євреїв, що потім переїхали жити у Німеччину. Також, є інформація, що Маркса були родичі з Луцька.

Факт №2

Кожна людина хоче залишити якийсь «спадок» у світі, зробити свій внесок в історію. Він завжди мріяв мати свою газету, але на той час, це було дуже важливо, тому йому довелося попрощатися зі своєю мрією. А одним з основних внесків Карла Макса ввадають його дослідження про двоїстий характер праці та різновиди доданої вартості.

Факт №3

Скільки цитат ми знаємо та використовуємо у своєму житті? 10, 50, 100? І ми навіть не замислюємося, хто їх автор. Цікавий факт: Маркс є автором багатьох відомих для нас висловів. Такий як: «Релігія — опіум для народу» і «Історія повторюється двічі». І це тільки маленька частина цитат, які ми сьогодні використовуємо для описання тієї чи іншої події. Маркс вмів правильно підібрати слова для того, щоб привернути увагу публіки, донести до неї свою думку та переконати у її правильності.

Факт №4

Головним «проривом» праці Маркса є  «Таємна дипломатія 18 століття», хоча чули про неї далеко не всі.

Факт №5

У Європі була випущена ювілейна монета з зображенням німецького письменника-журналіста. Незвичний номінал дорівнювався… 0 євро. Це було зроблено спеціально до річниці Маркса – 5 травня 2018 року.

Ось такі цікаві факти знаю я, а які знаєте ви?  🙂

Анастасія ЧЕБЕРДИН