5 років без Рея Бредбері: з кульбабовим вином та марсіанськими хроніками

Цього року Рею Бредбері, відомому фантасту та улюбленцю тисячі читачів, виповнилось б 97 років, якби ж не наслідки перенесеного інсульту... Згадаймо, яким  був його творчий шлях і з чого взагалі почалася літературна подорож легендарного письменника

Рей Бредбері http://www.latitudenews.com/

Творчий шлях Бредбері почався ще в зовсім юному віці. У дитинстві Рей Бредбері почав писати продовження романів Едгара Берроуза про Марс, адже сам фантаст їх вже не писав, а юному Рею хотілося дізнатися, що буде з головним героєм далі. Перша його публікація — вірш «Пам’яті Вілла Роджерса»,  була розміщена в пресі в 1936 році. А в 22 роки юний літератор написав оповідання «Озеро» — прозовий твір, яким він лишився задоволений вперше.

Але почалося все значно раніше, коли шкільний психолог, порадив хлопчику як  позбутися від сором’язливості  і дефектів вимови, відправивши його в бібліотеку. З тих пір і до самої смерті Бредбері вважав книги найбільшим досягненням людства.

У 1937 році Бредбері вступив до Лос-Анджелеської «Ліги наукових фантастів». Розповіді молодого письменника почали публікувати в недорогих журналах. У той час Бредбері дуже багато працював і поступово відточував літературну майстерність і формував індивідуальний стиль. У 1939-1940 роках він видавав журнал «Футура фантазія». В 1942 року Бредбері вже повністю перейшов на літературний заробіток і в рік створював до 52 оповідань.

http://raybradbury.ru/

Але фантастика не була для нього необхідним жанром — він з задоволенням  писав детективи і вірші, мелодрами і травелог. Втім, він полюбляв елемент чарівного, непередбачуваного і раціонально мало пояснювального  — і тому в його книзі «Зелені двері, білий кит», абсолютно реалістичною і населеної часом невигаданими персонажами, так багато неймовірних чудес.

Цікаві факти

У сім’ї Рея Бредбері ходила  легенда про чаклунку з їх власного родоводу — пра-пра-прабабцю, нібито спалену на знаменитому Салемському процесі над відьмами у 1692 році. Хоча, за історичними даними, засуджених страчували через повішення,  та й ім’я Мері Бредбері в списку могло виявитися просто збігом. Проте, з самого дитинства Рей вважав себе правнуком чаклунки. Характерно, що нечиста сила в оповіданнях Бредбері добра:  істоти з потойбіччя виявляються куди більш людяними, ніж їх переслідувачі – ханжі та пуритани.

Цікавим також є те, що до стіни в робочому кабінеті пана Бредбері був  прикріплений автомобільний номер «F-451». Доволі дивно для людини, яка ніколи не сідала за кермо, чи не так? Щодо цього факту письменник  глузливо зізнавався, що автомобілі та всі сучасні технічні досягнення людства викликають у нього паніку.

http://unnatural.ru/

Навіть у похилому віці письменник продовжував писати свої фантастичні твори, але в 79 років Рей Бредбері переніс інсульт, в наслідок якого останні роки свого життя був змушений перебувати в інвалідному кріслі. Загалом  у творчому доробку футуриста – 11 романів, найбільш популярними з яких стали роботи раннього періоду: «Марсіанські хроніки», «Вино з кульбаб» і «451 градус за Фаренгейтом». Також ще письменник створив 28 кіносценаріїв і 21 театральну п’єсу, які, можливо, ще чекають свого часу…

Наталя ГАМОЛІНА