Діяльності бібліотек не стали перешкодою пандемія та карантин.

Для того, що задовольняти потреби своїх читачів та йти в ногу з часом бібліотеки Запоріжжя працюють та знаходять нові, сучасні підходи для роботи.

Життя в умовах пандемії вносить свої корективи в діяльність всих структур, не оминає і бібліотеки. Шукаючи вихід та можливість далі працювати Запорізька обласна універсальна наукова бібліотека створили нові сервіси, такі як: віртуальна довідка, продовження абонементу онлайн, електронна доставка документів, замовлення літератури. На офіційному сайті бібліотеки можна знайти каталоги журналів, е-каталог, віртуальні виставки та бібліографічні покажчики, розділ «Нові надходження», фото клуб «6 этаж», ресурсний центр. Також можна дізнатися про анонси та новини.
Не відстає і від прогресу Запорізька обласна бібліотека для дітей «Юний читач» Запорізької обласної ради. «Під забороною масові зібрання. Але це не

(фото взято з http://zobd.zp.ua/mozaika_tek.html) завадило бібліотечній спільноті Запорізької області зібратись онлайн на свій щорічний семінар в обласній бібліотеці для дітей «Юний читач» Запорізької обласної ради, щоб обговорити свої подальші плани щодо популяризації книги та читання серед дітей та підлітків та поділитись своїми надбаннями на цій ниві. Дякуємо всім, хто долучився до проведення нашого онлайн семінару, зокрема, працівникам Національної бібліотеки України для дітей Людмилі Полікарповій та Ользі Петренко, координатору проєкту «Інформаційна підтримка ЄС» Людмилі Кудіній, відомому українському письменнику Олегу Гаврішу за цікаві та змістовні виступи, а колегам з дитячих бібліотек області за креативний досвід. Сподіваємось, що наступного року зустрінемось вже в стінах нашої бібліотеки.» — вказано на сайті бібліотеки. В електронному форматі проводяться конкурси, всеукраїнські та обласні, що є чудовою альтернативою. Створено такий формат, як аудіобібліотека.

Не зважаючи на дистанційне навчання не припиняє свою роботу і наукова бібліотека Запорізького національного університету за допомогою електронних ресурсів, віртуальних книжкових виставок, віртуальних довідок.

                        підготувала: Козлова Анна