Дистанційне  навчання очима студентів ЗНУ

Коронавірус змінив наше життя, адже введення карантинного режиму позначилось на кожному. Значних змін зазнало і навчання. 12 березня в Україні почалось дистанційне навчання. Вже минуло 2 місяця з переходу Запорізького національного університету на нову систему освіти. Тому саме час дізнатися які плюси та мінуси є в такому навчанні для студентів.

СофіяСофія, 2 курс факультету журналістики.

  • З плюсів можу відмітити можливість самій обирати час для навчання, зробити зручний графік для себе. Також, це гарна можливість перевірити свою самоорганізацію. Мінусом є те, що інформація не так добре засвоюється, як це було під час очного навчання. Іноді не вистачає лекцій від викладачів, де б вони все пояснили.

 

Ольга, 2 курс математичного факультету.Ольга

  • У дистанційному навчанні найбільше подобається можливість висипатись та нікуди не їхати кожного ранку. Через специфіку моєї спеціальності, програмна інженерія, великої різниці у процесі навчання я не побачила. Не подобається тільки те, що майже весь час проводиш наодинці.

 

Тамара

Тамара, 1 курс факультет іноземної філології.

 

  • Подобається те, що можеш розподілити свій час як тобі зручно. Наприклад одне завдання відправити о 12, потім пообідати, бо зайнятись спортом, і з часом повернутись до навчання. Із мінусів для мене є неможливість виконувати деякі завдання самостійно, без пояснення викладачів.»

 

 

МаріяМарія, 2 курс факультету журналістики.

  • З плюсів можу відмітити час на виконання завдань, його стало більше. Також, не витрачаю час на дорогу до університету, адже живу за містом. Але мінусом є відсутність живого спілкування з одногрупниками та викладачами. Крім того, об’єм завдань став значно більше, і деякі з них складно виконувати без лекцій.

 

ІлляІлля, 4 курс біологічний факультет.

  • Для мене головними перевагами навчання є розпорядження особистим часом, в тебе є можливість витрачати на вивчення нового матеріалу стільки часу скільки необхідно. Також, не витрачаєш так багато паперу, а надсилаєш все у електронному варіанті, а оцінювання у мудлі позбавлені людського фактору. Мінуси я відмітив такі: завдань на дистанційному навчанні стало значно більше, тому вільного часу не лишається, багато матеріалу не пояснюють, тому часу на нього уходить більше ніж раніше, написання конспектів від руки та відправка їх фото.

КирилоКирило, 2 курс математичний факультет. 

  • Через те що карантин вніс значні зміни у наше життя, трохи губишся у часі, тому мені було складно повернутися до навчального процесу. З плюсів: є постійний зв’язок з викладачами, більше вільного часу. Значним мінусом для мене стала відсутність навичок для витрати того самого часу, та в цілому без університету не так весело.

 

image11Софія, 2 курс факультет журналістики.

  • Головна перевага для мене, це можливість виспатись. А недоліками є велике навантаження по різним предметам та відсутність живого спілкування з викладачами.

 

 

ВладиславаВладислава, 3 курс Економіко-правничого коледжу ЗНУ .

  • У дистанційному навчанні не подобається не бачити одногрупників та не ходити до коледжу. З плюсів можу відмітити можливість легше знаходити інформацію.

 

 

ЛюбовЛюбов, 2 курс факультету журналістики.

  • Дистанційне навчання — це така річ, яка повинна бути систематизованою, тобто кількість завдань, які повинні також пояснювати, і зароблені оцінки повинні контролюватися викладачами, а також доведені до відома студентів. Тож якщо все так, то це дієво. У нас на факультеті журналістики викладачі завжди на зв‘язку, свої оцінки ми знаємо, що робити — також. Тобто мені особисто подобається, що ми знаємо завдання, оцінки, дедлайни, приблизні дати проведення екзаменів. Єдине, я знаю, що є такі люди, які на час карантину поїхали за місто, і не могли бути онлайн і спілкуватися у Зум — оце єдине, що є мінусом, можливо не у всіх студентів є можливість.

ВеронікаВероніка, 2 курс факультету журналістики.

  • У дистанційному навчанні мені подобається те, що я можу вільно використовувати усі ресурси та програми, навчатися у будь-який зручний час, отримувати онлайн-консультації та допомогу викладачів 24/7.  Але, більш зручно було отримувати якісний матеріал від викладачів на парах, бо працювати самостійно доволі складно.

 

 

авторка: Орина Гетьман-Кульчицька