«Я дуже довго працював на інших, але завжди хотів створити щось своє. Те, що я роблю, — це моя історія». Метью Вільямс новий керівник Givenchy

Американський дизайнер та засновник стрітвір-бренду 1017 Alyx 9SM Метью Вільямс, 15 червня 2020 року був призначений креативним директором бренду Givenchy. На посаді він замінив Клер Вейт Келлер, яка покинула модний будинок на початку квітня, після трьох років роботи. Перша колекція під керівництвом американця побачить світ вже у жовтні цього року. Ким є містер Вільямс та чим він зацікавив босів одного із найвпливовіших модних будинків?

Метью Вільямс народився в американському місті Чікаго у 1986 році, і в два роки разом із батьками переїхав до Каліфорнії. У підлітковому віці займався грою у футбол та катанні на скейті, як і більшість юнаків із Західного узбережжя США. Саме спорт і закохав хлопця у дизайнерське ремесло, адже його футбольний тренер мав свій власний бренд, з яким Метью познайомився під час стажування, коли навчався у мистецькому коледжі. Надалі молодий дизайнер покинув коледж та подав документи до нью-йоркської школи дизайну «Парсонс», проте отримав відмову від навчального закладу.

Не потрапивши до омріяного коледжу, Метью Вільямс дуже розчарувався, проте підтримка друзів та його наполегливість, допомогли йому рухатись далі, до власної мрії. Постійні пошуки місця для практики та можливості навчатися чогось нового привели Метью у світ музики. Він розпочав створювати концертні костюми для Леді Гаги та Кані Веста. Робота над сценічними образами світових зірок допомогла зробити ім’я дизайнеру в музичній індустрії, і познайомити із майбутнім наставником та другом Ніком Найтом, який покликав Вільямса до Лондона та наполіг сконцентруватися на різноплановій творчості, а не лише на моді.

2012-го Метью Вільямс створює арт-діджей групу «Been Trill», із на той час маловідомими для загалу стилістами та дизайнерами Вірджилом Абло та Хіроном Престоном, які наразі стали головними інфлюенсерами модної індустрії. Саме «Been Trill» допомогла хлопцям створити власний продукт, орієнтований на особисті враження та упередження. Ажіотаж навколо мерчу групи був настільки величезним, що навіть звичайні шнурки для взуття фани купували по ціні 100 доларів за пару.

2 фото

фото: brkw.com

2015 рік є знаковим для дизайнера, адже саме тоді він створив свій власний бренд 1017 Alyx 9SM (спочатку він мав лаконічну назву Alyx, на честь старшої доньки Метью, а вже потім він додав до назви власну дату народження та адресу офісу в Нью-Йорку).

Головною концепцією бренду Вільямса є поєднання стрітвіру та іновацій разом із класикою, що є так популярною серед сучасних поціновувачів моди. Також весь одяг виготовляється із переробленої спортивної тканини, що зменшує відходи під час виробництва і не шкодить навколишньому середовищу. 2016-го за перші модні покази на чолі Alyx Метью номінували на премію «Найкращий молодий дизайнер року» від модного холдингу LVMH.

 

фото: alyxstudio.com

 

 

Затвердження кандидатури Метью Вільямса керівниками Givenchy є логічним рішенням, адже в останні сезони бренд почав відходити від класичних силуетів і створює більше одягу у спортивну стилі. Використання нейлону, великих логотипів компанії та , натхненних хайкінгом, є «візитівкою» бренду в останніх колекціях, тому Метью не потрібно буде перелаштовувати потужності компанії на виробництво нової високотехнологічної тканини, з якою звик працювати дизайнер, адже його попередниця це вже зробила.

6 фото

фото: givenchy.com

Тепер все залежить від самого дизайнера та його бажання творити на новому рівні, про який він так довго мріяв. Можна навіть сказати, що він передбачив свою майбутню посаду на чолі люкс-бренду, адже в інтерв’ю виданню GQ Russia у вересні 2019 року він допускав можливість очолити відомий модний будинок: «Звісно! У мене є на думці один відомий бренд, але називати його не буду. Не люблю загадувати наперед. Важко навіть уявити, яким буде світ моди через пару років. Але одне знаю точно: я завжди буду займатися тим, що мені до душі».

 

 

Болотов Дмитро

Джерела Інформації:

  1. VogueUA: https://vogue.ua/ua/article/fashion/persona/6-veshchey-kotorye-nuzhno-znat-o-novom-kreativnom-direktore-givenchy-metyu-uilyamse.html
  2. GQRussia: https://www.gq.ru/success/feat-matthew-williams-alyx-style
  3. The New York Times: https://www.nytimes.com
  4. 1017 Alyx9SM:https://www.alyxstudio.com
  5. Givenchy: https://www.givenchy.com/fr/en/men/