Як врятуватися від осінньої хандри? Поради і Лайфхак
Відпустка вже давно відгуляли і забули, загар змився, а літній одяг благополучно відкладена до наступного року. Це й не дивно, адже на календарі середина осені. Якщо у вересні ця зміна ще не сильно відчувалася, то тепер осінь повністю вступила в свої права і вже щосили диктує власні правила.
Звичайно, людському організму не дуже подобається, що сонце гріє слабше, зменшується світловий день і стає холодно і холодно. Але, якщо одні люди більш стійко переносять осінні зміни, то в інших — на цьому тлі може розвинутися осіння хандра або навіть депресія. Щоб цього не сталося, ми підготували для вас корисні поради, які умовно розділили на два розділи: поради для тіла і Лайфхак для душі.
Поради для тіла — прості і доступні
Порада № 1
Намагайтеся щодня особливо в світлий час доби гуляти на вулиці. Завдяки сонцю в цей момент у вас буде вироблятися гормон щастя — серотонін і вітамін D. Використовуйте для цього всі можливості: на вихідних — тривалі прогулянки, а в будні дні — перерви на обід .
Порада №2
Якщо ви відчуваєте, що осіння хандра вже почала вас атакувати, то саме час змінити раціон харчування . Для стабілізації вашого стану на час відмовтеся від консервів, свинини і ковбас. Краще їжте більше риби, овочів і кисломолочних продуктів. І будьте дуже обережними з солодощами, адже вони з одного боку піднімуть вам настрій, а з іншого — можуть зіпсувати чудову фігуру.
Порада №3
Пропийте вітаміни і мікроелементи. У цій оглядовій статті ми утримаємося від рекомендацій, які саме вітаміни вам потрібно приймати. Буде правильно, якщо цим займеться ваш лікар. Але якщо у вас є хронічне захворювання, ви вагітні, годуєте дитину або у вас шкідлива робота, то підтримати організм вітамінами просто необхідно. І навіть якщо у вас з’явилися такі симптоми: ви відчуваєте слабкість, у вас потьмяніли або випадає волосся, на шкірі з’явилося лущення або роздратування, зверніться до лікаря. Можливо, проблеми вирішаться завдяки комплексу вітамінів і мікроелементів.
Порада №4
Вже доведено, що люди, які займаються спортом , рідше хворіють і рідше впадають в депресію. Можна припустити, що у них на це просто немає часу. Це правда, але тільки частково. Виявляється, що вчасно фізичних навантажень і правильного дихання, посилюється синтез ендорфінів або, як ми їх називаємо, гормонів щастя або гормонів задоволення. Тому у спортивних людей для депресії немає не тільки часу, а й бажання. Вважається, що ідеальними для підняття настрою є тренування на свіжому повітрі: біг, катання на роликах або велосипеді і проста прогулянка в парку або лісі. Так що є привід задуматися.
Порада №5
Налагодьте свій спосіб життя. Режим — ось ключ до хорошого самопочуття. Це не так складно, потрібно просто вставати і лягати в один і той же час. Це допоможе вашим біологічним ритмам швидше наздогнати ритми природи, і організм вам подякує.