Молодість — це непросто.

Де не прочитаешь - у книгах, в газетах чи в інтернеті, ще й декілька разів в новинах наголосять, начебто "молодість - це найкращий час у житті". Ага, їх слова - да Богові у вуха. І всі, як один: " Молодість - це безтурботні дні, студентські роки, прогулянки до ранку й перше кохання". Так, в чомусь я згодна, але ж все не так солодко, як кажуть. Молодість - це непросто. Й на це є сотні причин.

По-перше, ми — молодь 21 століття, і цим все пояснюється. Інноваційні технології, нові професії, покращені додатки — і ти повинен опанувати все й одразу. Ілон Маск вже життя на Марсі досліджує, а ти й досі Екселем не вмієш користуватися: «Як отут загальну суму вирахувати?», ну вибач тоді, друже, таких у Космос не беруть. Зараз найбільша якість, що цінується в молоді — це можливість швидкого пристосування до життя й розуміння того, що коїться у світі.  Не маєш жодного уявлення? Не маєш жодних шансів на успіх!

По-друге, і хоча відсотків  5 молоді випало із загальних 16 через критерій знання базових комп’ютерних програм і обізнаність, 11% ще у строю. А це все одно велика конкуренція. Місць на ринку праці не вистачає для усіх «таких розумних і талановитих» , й тому доводиться мислити нестандартно, — не як вчили у школі. Тут за погані, шаблонні ідеї тобі не вліплять двійку і не викличуть батьків у школу, тут ти просто стаєш ліквідованим у марафоні за високооплачувану та перспективну професію, навіть не зірвавши стрічку «Старт».

По-третє, опановуючи нові додатки та обмірковуючи креативні ідеї, щоб не стати аутсайдером, ти повинен пам’ятати про навчання в університеті, додаткові курси іноземних мов та ще декілька десятків гуртків за інтересами. Більше того, не просто пам’ятати, а ще й відвідувати та вчити пройдений матеріал. Де знайти час на все це? Не знаю й сама, але розумію, мухи окремо — котлети окремо.

По — четверте, не варто забувати про практику своєї майбутньої професії, стартапів чи інших проєктів, і тут вже потрібно вмикати додаткові години на добу, чи попросити в Герміони «Часоворот», для того, щоб опинятися в декількох місцях одночасно.

Отже, молодість має два великих недоліки — вона швидкоплинна й  непроста. Але не засмучуйся, це ж не тільки твій вік, а й стан душі — збережи його до років 40,  і потім насолоджуйся безтурботними днями!

Ольга Візиренко