Після телестудії — на журфак.

Інтерв’ю з першокурсницею факультету журналістики – Мариною Васильчук, яка тільки-но почала пізнавати справжнє студентське життя в Запорізькому національному університеті. Ми дізналися, які її враження після перших місяців навчання.

— Мої вітання, Марино! Розкажи нам трохи про себе

— Доброго дня! Мене звати Марина. Я навчаюсь в Запорізькому національному університеті на факультеті журналістики. Я закінчила школу №72, це хіміко-біологічна школа, проте я навчалась у філологічному класі, саме завдяки цьому я навчаюсь зараз на факультеті журналістики.

— Ти подавала документи ще кудись чи цілеспрямовано в ЗНУ? Чому саме наш університет?

Я подавала документи також до Київського університету, але, нажаль, не пройшла по балам на бюджет і саме тому зараз навчаюсь в Запорізькому найкращому університеті і не шкодую аніскілечки.

— Освіта і спеціальність – абсолютно різні речі, одні люди йдуть вчитися спеціальності, а інші – просто здобувати освіту. А чого ти шукаєш на журфаці?

Я хочу стати кваліфікованим спеціалістом саме в цій сфері, тому що я навчалася 3 роки в дитячій телестудії, яку успішно закінчила. Саме через це мені цікава журналістика.

— Розкажи детальніше про своє навчання у дитячій телестудії

Туди я потрапила цілком несподівано, випадково так сталося. Пішла за компанію з подружкою, але у неї з часом зникло бажання цим займатись, а мені сподобалось і я продовжила навчання. Саме тому для мене зараз навчання на факультеті журналістики – це підкріплення моєї практики в цій сфері теорією, якої мені дуже не вистачало ці три роки.

— Розкажи, як тобі наші викладачі? Чий матеріал засвоюється легше, а над матеріалом кого доводиться годинами сидіти в роздумах?

Так сказати важко, бо це в принципі здається легким. Є звичайно викладачі, до яких треба ще знайти підхід, проте все це якось легше ніж здавалось.

— А які навчальні дисципліни тобі найбільш цікаві? Чому?

Улюбленого немає, але всі предмети цікаві для мене як особистості і для мене як професіонала

— Чим ти займаєшся у вільний від навчання час?

Окрім навчання я займаюсь і творчою діяльністю. Наприклад, я брала участь у Кубку першокурсника, який нещодавно відбувся. Для мене це новий досвід, це дуже цікаво було. У майбутньому я планую долучитись до студентської ради, та поки не знаю, як вийде.

— Чи є у тебе вже якісь плани щодо подальшого професійного розвитку?

Так, плани є, вони дуже масштабні, тому не хотілося б про це багато казати. Але я вважаю, що зможу стати кваліфікованим спеціалістом у галузі, яку обрала.

— А хоча б у якому напрямі хочеш працювати: телебачення, радіо, друковані чи електронні ЗМІ?

Це буде інтернет-портал.

інтерв’ю підготували: Стелла Панкрашова