Родовий замок: історична перлина Запорізького краю (ФОТОРЕПОРТАЖ).

Нещодавно, разом з родиною я вирішила відпочити від шумного Запоріжжя та відвідати декілька нетривіальних (незвичайних) місць для відпочинку. Спочатку, ми планували поїхати до зоопарку, проте все ж таки вирішили розпочати нашу невеличку подорож з історичної перлини Запорізького краю. На території регіону збереглися справжні архітектурні шедеври, які століттями створювали історію нашої країни. Один з них - замок Попова або Василівська садиба, яка є однією з найцікавіших історичних пам’яток у Запорізькій області.

Знаходиться пам’ятка всього в 60-ти кілометрах від Запоріжжя, в місті Василівка. Знайти музейний комплекс зовсім не складно. Дістатися до замку можна, як на власній машині, так і на громадському транспорті.

Від автовокзалу доведеться пройтися пішки 15-20 хвилин. При в’їзді до Василівки, потрібно повернути на «кільці» направо і через 300 метрів Ви побачите першу табличку, яка покаже напрям, а далі — рухайтеся за вказівниками.

Засновником замку став Василь Павлович Попов у 19 столітті. Будівництво почалося на території села Василівка, який отримав свою назву на честь засновника міста, діда Василя Павловича. Завдяки Попову був побудований чотириповерховий замок, з великим залом для прийому гостей, картинною галереєю і красивою парковою ділянкою навколо.

Проте за радянських часі та під час Другої світової війни замок був частково зруйнований, а його частини розібрані місцевими мешканцями на будматеріали. На сьогодні, від великої садиби збереглися тільки окремі споруди — оглядова башта, манеж-стайня, каретний двір, три флігелі та вежа палацу.

Також у західній частині замку відкрили музей історії садиби Попова. У ньому представлено безліч унікальних і цікавих експонатів, серед яких мальовничі твори Карла Павловича Брюллова.

Історична візитка: У 1894 році палац перейшов у володіння Юрія Попова(одного з синів Василя Попова), який перетворив його в центр суспільного і культурного життя. Новий власник цінував мистецтво, тому зібрав тут бібліотеку, колекції картин і зброї, створив експозиції з етнографічною тематикою, які демонстрували ляльок-манекенів в національному одязі різних народів.

Автор: Карина Ревюк