Велосипедний спорт: переваги можливості та перспективи.

Як давно ви їздили на велосипеді? Можливо зараз саме час почати. З часів появи велосипеду, і до сьогодні, він вважається одним із найбільш ефективних видів спорту. До речі, перший велосипед було винайдено 203 роки тому, а  відомого нам вигляду він набув лише 50 років тому.

І якщо ви вважаєте, що це втрата часу то ось вам кілька фактів, які переконають вас:

  1. Це корисно для здоров’я. Катання на велосипеді покращує роботу серця, підвищує імунітет, тренує м’язи та легені. Велосипедистам дістається більш чисте повітря, а ще катання на велосипеді корисніше за біг.
  2. Велосипед – це екологічно. Перш за все велосипед – це засіб пересування, який, хоч і за довший період часу, але допоможе вам доїхати до місця призначення. Наприклад, у Голландії велосипед є основним засобом пересування. До речі, період карантину та заборона вільного користування транспортом – це чудова нагода почати. А якщо у вас ще й досі немає велосипеда, то ви легко можете взяти його у оренду. У нашому місті багато точок.
  3. Велосипед – це дешево. У всякому разі дешевше ніж машина. До того ж, подорожуючи на велосипеді, можна побачити нові, або вже звичні місця зовсім по іншому.

Наразі в Україні намагаються популяризувати велоспорт: роблять спеціальні велосипедні доріжки та оснащують парки різними трамплінами для тренувань. До початку карантину, у період із квітня по жовтень у нашому місті регулярно проводились колективні велосипедні заїзди.

Взагалі розвиток велоспорту почався у 2019 році, коли Запорізька міська рада виділила кошти на розвиток велоінфрастуктури міста, а Департамент інфраструктури та благоустрою міськради оголосив тендер на розробку концепції розвитку велоінфраструктури. Роботи по вдосконаленню міста для велосипедистів все ще ведуться, а поки що можна насолодитися велопрогулянками по зеленим місцям нашого міста.

Топ-місць у Запоріжжі, куди можна поїхатина велосипеді:

  • Острів Хортиця;
  • Набережна;
  • Дубовий гай;
  • Парк Перемоги;
  • Парк металургів;
  • Хвиля, та бази відпочинку на ній.

Артамонова Олександра