Всесвітній день прибирання. Запоріжжя вийшло на найбільшу екологічну подію року.

Запоріжжя разом з мільйонами активістів 180 країн світу вийшла на Всесвітній день прибирання «World Cleanup Day». Українці з міст та містечок, сіл та селищ об’єдналися заради досягнення спільної мети – порятунку планети від сміття.

Активісти очистили парки впродовж річок, прибудинкові та території загального користування. Центральною локацією прибирання у Запоріжжі став Парк Перемоги, зокрема територія Олександрівського лісництва. Під час акції вдалося зібрати близько 50 мішків сміття. Загально по Запорізькій області взяли участь більше 3000 людей. Остаточні підсумки оголосять 1 жовтня. 

«Ми намагались скрізь де можливо перетворювати сміття на вторсировину, тобто сортувати. Але хочу наголосити, що прибирання це не мета заходу, а лише інструмент впливу на свідомість та добробут громади. Дуже добре коли люди долучаються до суцільно корисних заходів і роблять добрі справи для природи: збирають сміття, висаджують дерева, дбають про довкілля — все це створює умови для розвитку та гармонії», — зазначив координатор World Cleanup Day у Запорізькій області та місті Запоріжжя,  Сергій Кунатенко.

 

Попри офіційний старт 18 вересня, акція ще триває. Цього року центральні локації в деяких регіонах перенесли свою роботу на інший день: м. Одеса – 19 вересня; м. Чернівці, м. Чернігів, м. Полтава, м. Суми, м. Ужгород, м. Миколаїв  – 25 вересня. Завершить акцію в Україні Вінницька область – 26 вересня. Слідкуйте за новинами на сайті letsdoitukraine.org.

Міжнародна акція Всесвітнього дня прибирання «World Cleanup Day» проходить щороку в третю суботу вересня одночасно в 180 країнах та об’єднує понад 50 млн учасників. Під час першого Всесвітнього дня прибирання в Україні активною учасницею стала Президентка Естонії. У 2017 році «Let’s do it Ukraine» об’єднали понад 1 100 000 учасників.  Минулого року 140 тис. учасників очистили понад 2138 локацій у 24 областях та 243 населених пунктах. Спільними зусиллями зібрано 764 тонни сміття. 

Анна Ткачук