Запоріжжя пересаджується на велосипеди.

З початком пандемії COVID-19 все більше і більше запоріжців надають перевагу велосипеду, ніж міському транспорту. Така тенденція почался після введення українським урядом жорстких обмежень на пересування містом під час карантину. Призупинення роботи міжміського транспорту, обмежена кількість пасажирів у міському транспорті, масочний режим, у результаті чого виникли великі черги на автобусних та трамвайних зупинках. Саме ці умови і спонукають деяких запоріжців знайти альтернативний спосіб пересування містом.

Валентин, 21 рік
«Чи давно я їжджу на велосипеді? Я гадаю, що у кожного в дитинстві був велосипед. Якщо говорити про щоденне використання то в мене це почалось десь два роки тому, коли я влаштувався на роботу. Під час карантину велосипед – це значно зручніше, ніж міський транспорт. Проте повноцінно замінити його не може».

Наразі умови карантину поліпшені і все одно велосипедистів на дорозі набагато більше, аніж до початку карантину…  Перші велосипеди, людство винайшло на початку 19 століття, вони були дерев’яні, не мали педалей( потрібно було відштовхуватися ногами від землі) та називалися «машиною для бігу».

Фото  — https://yablyk.com/236988-pervyj-velosiped-istoriya-sozdaniya-evolyuciya-konstrukcii-foto/

Пройшовши довгий шлях експерементів та модернізацій,вони стали схожими на сучасні, лише у 1884 році.

3

Фото  — https://24smi.org/news/27763-samyj-bolshoj-velosiped-na-planete-zemlya-facts.html

Цим винаходом люди користуються і по нині. Компанії, які вироблять , постійно створюють нові й нові варіанти відомого нам «байку» . Хоча у той же час існує думка, що всі нові види велосипедів вигадують маркетологи, спираючись на попит та зацікавлення покупців.

5

Шосейний велосипед

Фото —https://www.redbull.com/ua-uk/the-worlds-lightest-custom-road-bike

 

6

Найнер

Фото — https://besplatka.ua/obyavlenie/gornyi-velosiped-nainer-cube-aim-rama-21—kolesa-29-575394

7

Двохпідвісний велосипед

Фото  — http://bikes.ironhorse.ru/varieties/full-suspension/

 

8

 

Дорожний велосипед

Фото  — https://tj-service.ru/velozapchasti/dorozhnye-velosipedy

Вартість нового «залізного коня» для дорослого стартує від 5-ти тисяч гривень. У той час, як б/у можна знайти від 3 тисяч. Звісно, немало. Але це все одно є доступним варіантом пересування для середньо статистичної людини.

 

9

Дмитро, 22 роки

«Я близько десяти років користуюсь велосипедом. І він став дуже актуальним під час карантину, адже були великі проблеми з пересуванням міським транспортом. Я вважаю, що велосипед може стати повноцінною альтернативою маршруткам та трамваям. Бо ти не прив’язаний до графіку руху транспорту та це ще й корисно для здоров’я».

У багатьох високорозвинених країнах, люди, маючи власні машини, все одно надають перевагу більш екологічному транспорту. І те, що така тенденція дійшла до України, навіть попри певні умови, викликає посмішку та дає надію на велике майбутнє.

Дмитро Говтвян