«AlfaJazzFest» вп’яте запрошує на свято джазової музики в Україні

Весняна та літня пори року ніби створені для яскравого відпочинку та драйвової музики. Доказом цього є незліченна кількість музичних фестивалів у Європі, які проходять саме у цю пору, зокрема Glastonbury, Meltdown, EdinburghFringe, Open'er, Sommerfesten та багато інших. Цікаві та досить оригінальні фестивалі проходять і на теренах України: Захід, Схід-Рок,Гогольfest, Respublica тощо. Та нашу увагу привернув захід, слоган якого: «Усі джазують у  Львові».

У червні кожного року (починаючи з 2011) у Львові проходить «AlfaJazzFest» – міжнародний джазовий фестиваль. У минулому році в ньому брали участь більш ніж сто музикантів, тоді, як глядачів було приблизно 40 тисяч.

Цього ювілейного для фестивалю року концерти відбудуться 25-29 червня і традиційно будуть проходити на трьох сценах: сцені у парку ім. Б. Хмельницького, на площі Ринок та на подвір’ї палацу Потоцьких. Слід зауважити, що квиток необхідно купувати лише щоб потрапити на головну сцену ім. Едді Рознера (у парку Б. Хмельницького). Усі ж інші майданчики можна відвідати безкоштовно.

Глядачів (точніше – слухачів) чекає не лише яскравий, професійний джаз, а й джем-сейшени, майстер класи та автограф-сесії світових музикантів.

Щороку в рамках «AlfaJazzFest» відбувається також вручення Міжнародної музичної премії ім. Едді Рознера (видатного трубача, скрипаля, диригента та композитора середини ХХ ст.). Ця премія заснована з метою заохотити музикантів, які зробили вагомий внесок у розвиток та популяризацію джазової музики.

Цього літа на фестиваль завітають Майк Стерн, Хербі Хенкок, Пакіто Д’Рівера, Вейн Шортер, Джордж Бенсон, Хіромі та багато інших видатних та всесвітньо відомих музикантів.

 Пакіто Д’Рівер навіть записав відео-звернення до можливих учасників фестивалю, де сказав, що «AlfaJazzFest» це «очень хорошо»:

«Ніколи ще за всю історію фестивалю не виступала така кількість справжніх зірок джазової музики. На головній сцені фестивалю ім. ЕддіРознера протягом трьох фестивальних днів (26- 28 червня) виступатимуть музиканти, які разом зібрали майже 60 статуеток Grammy», — інформує прес-служба Львівської міської ради.

Крім того організатори запевняють, що в програмі «фесту» можливі доповнення.

На сьогодні офіційний сайт «AlfaJazzFest» пропонує нам таку програму:

Нагадаємо, на минулорічному фестивалі, що проходив 12-15 червня у Львові, виступали такі музиканти як Ларрі Чарльтон (США),  Eliane Elias Quartet (CША), Iain Ballamy (Велика Британія), Бумбокс (Україна) та інші. Команда організаторів залишилася майже та сама: Олексій Коган, Наталія Горбачевська, Святослав Вакарчук та інші.

Детальну інформацію шукайте на сайті фестивалю та у соціальних мережах:

Офіційний сайт: alfajazzfest.com
Facebook: facebook.com/events/927391513979484/
ВКонтакте: vk.com/alfastreetmusicfest2015

Денис Красніков