Декан економічного факультету Алла Василівна Череп: «Абітурієнти випускаються висококваліфікованими фахівцями»

У рамках циклу інтерв’ю з представниками факультетів  та підрозділів Запорізького національного університету до студії радіо «Юніверс» завітала доктор економічних наук, професор, декан економічного факультету Запорізького національного університету  Алла Василівна Череп

— Професорсько-викладацький колектив – це гордість будь-якого факультету,  розкажіть про ваших колег, які допомагають студентам отримувати знання.

— Запорізький національний університет і економічний факультет пишаються своїми викладачами, тому що вони – основа розвитку будь-якого суспільства і виховного процесу майбутніх економістів України. На економічному факультеті  працює сім докторів наук, дев’ять професорів і всі інші – 51 викладач – кандидати економічних наук . Тобто увесь професорсько-викладацький колектив має наукову ступінь і вчене звання.


— Пріоритетним питанням при вступі на той чи інший факультет є питання ціни за навчання та кількість бюджетних місць. Скільки коштує навчання на вашому факультеті та скільки виділено бюджетних місць?

— По спеціальностям «Економічна кібернетика» —  13 бюджетних місць (денне відділення), «Фінанси і кредит» — 11 місць (денна форма навчання) +2 місця (заочна форма),  «Бухгалтерський облік» —  11 бюджетних місць (денна форма навчання) + 2 (заочна форма), «Маркетинг» — 3 місця (денна форма навчання), «Управління персоналом» — 3 бюджетних місця (денна форма навчання), «Народна економіка» — 13 бюджетних місць (денна форма навчання) – це ОКР «бакалавр». Окрім цього, ми готуємо «магістрів» та «спеціалістів», де також є бюджетні місця. По ОКР «магістр»: 5 бюджетних місць по всім спеціальностям; по ОКР «спеціаліст» — по 9 бюджетних місць. Вартість навчання за всіма напрямами підготовки ОКР «бакалавр»  — 4400грн. Напрям підготовки «Управління персоналом» — 4300грн. Вартість навчання на ОКР «магістр» денної форми навчання — 5400грн, заочна форма навчання – 3750грн. Позитивним є те, що вищеперераховані напрямки підготовки мають освітньо-кваліфікаційний рівень і «спеціаліст», і «магістр». Крім того, у нас є спеціальності «специфічна категорія»  — це «Економіка природних ресурсів і довкілля», «Управління фінансово-економічною безпекою», «Управління проектами». Така специфічна категорія дозволяє випускникам різної підготовки вступати до нас отримати освітньо-кваліфікаційний рівень  «магістра» за вищеперерахованими спеціальностями.

— Будь-який студент повинен вміти практично застосовувати теоретичні знання. Яким чином студенти економічного факультету використовують набуті знання на практиці?

— Пріоритетом навчального процесу є надання не лише фундаментальних знань, а і практичних навичок майбутнім фахівцям. На сьогоднішній день економічний факультет Запорізького національного університету  має тісні плідні зв’язки практично з усіма комерційними банками Запорізької області, а також промисловими підприємствами. Студенти, починаючи з третього курсу, проходять практику і на провідних  підприємствах машинобудування це і «Запоріжсталь», «Дніпроспецсталь», «Запоріжтрансформатор», завод  високовольтної апаратури, а також у провідних комерційних банках. На сьогоднішній день ми пишаємось тим, що  у нас є дуже плідні зв’язки з практично усіма об’єктами господарювання, які дають змогу нашим студентам проходити практику, яка дозволить їм у майбутньому бути висококваліфікованими фахівцями.

1

— Для студентів відпочинок є невід’ємною частиною життя. Розкажіть про дозвілля студентства вашого факультету.

— Студентські роки – найкращі роки. Завжди згадуєш студентські роки з позитивом. На економічному факультеті діє потужне студентське самоврядування, яке має напрямки і спортивного дозвілля і у розвитку творчості студентів, а також дуже потужне наукове товариство. Це все дає змогу поєднувати і відпочинок, і заняття наукою. У минулому році хлопці з економічного факультету зайняли перше місце по волейболу. Жіноча команда з жіночого баскетболу зайняла друге місце на змаганнях – це також є показник. Крім того, хочеться сказати, що наша студентка — Мирослава (наша випускниця) – є чемпіонкою світу з ушу і ми цим дуже пишаємося. Я запрошую усіх абітурієнтів вступати до нас. Крім того, що ви отримаєте потужні знання, ви дійсно цікаво будете проводити свій час, навчаючись на економічному факультеті.

— Питання, яке зазвичай хвилює як абітурієнтів, так і їхніх батьків – де може працювати випускник економічного факультету ЗНУ?

— Це дуже важливе питання. Економічний факультет Запорізького національного університету пишається тим, щ усі наші випускники працевлаштовані. Більше того, ми допомагаємо працевлаштуватись, оскільки ми дійсно маємо зв’язки з усіма суб’єктами господарювання, то проблем у працевлаштуванні немає.  У нас є про позиції від страхових компаній, від комерційних банків, а також від провідних заводів, відносно працевлаштування наших випускників. Наші випускники працюють і в Запорізькій обласній адміністрації, і у аудиторських фірмах, а також і у Запорізькому національному університеті. За результатами 2012 – 2013 років  економічний факультет ЗНУ визнано кращим вищим навчальним закладом по підготовки фахівців фінансово-кредитної сфери у номінації «Зв’язки з комерційними банками».

— Прошу Вас виокремити 5 тез, які дають чітку відповідь на питання абітурієнтів : «Чому я повинен вступати на економічний факультет ЗНУ»?

— Найосновнішим моментом є можливість працевлаштування. Наступний чинник, який дає змогу у майбутньому реалізувати свій потенціал – це отримання дуже потужних знань, а також практичних навичок. Третє – економічний факультет має зв’язки з вищими навчальними закладами інших країн, де наші студенти і проходять стажування і продовжують своє навчання, а це – можливість інтеграції у європейську спільноту. Четверте – студенти можуть реалізувати себе як науковці. Студенти економічного факультету у 2013-2014 навчальному році зайняли 13 перших-третіх місць  на Всеукраїнському конкурсі наукових робіт, а також займають провідні місця на олімпіадах. П’яте – студентам навчатись дуже комфортно. Ми створюємо усі умови для реалізації потенціалу наших абітурієнтів. Позивним є те, що з якими б знаннями не прийшли  абітурієнти, випускаються вони висококваліфікованими фахівцями. Ми це гарантуємо і студентам і їхнім батькам. Усі напрями підготовки нашого факультету є дуже привабливими для роботодавців, які охоче приймають на роботу випускників економічного факультету Запорізького національного університету – це основний чинник.